Szukaj:Słowo(a): ślubu Edyty Górniak
Na pewno znacie takie przykłady gdy piękna osoba bierze ślub z brzydalem. Nie tylko wśród ludzi filmu ale też muzyki. Zrozumiałabym jeszcze gdyby ta piękna osoba była biedna i żeniłaby się z kimś słynnym ale nieatrakcyjnym. Ale często jest tak że są na podobnym poziomie materialnym, a nawet odwrotnie - piękność jest sławą i bierze sobie kogoś nieatrakcyjnego.

Tylko nie piszcie że atrakcyjność jest sprawą subiektywną, że liczy się serce i takie tam...

Moje przykłady:

Jennifer Lopez & Marc Anthony
Catherine Zeta Jones & Michael Douglas
Edyta Górniak & Darek Krupa
Tomasz Kamel & Kasia Niezgoda
Piotr Rubik (ur. 3 września 1968 w Warszawie) – polski wiolonczelista, kompozytor muzyki pop, filmowej i teatralnej oraz prezenter telewizyjny.

Podstawy wiedzy o muzyce zdobywał pod okiem Elżbiety Małanicz-Onoszko. W wieku siedmiu lat zaczął się uczyć grać na wiolonczeli w klasie Jerzego Ługiewicza.[potrzebne źródło] Po ukończeniu tej szkoły dostał się do liceum muzycznego, gdzie kontynuował naukę gry na wiolonczeli pod kierownictwem profesora Andrzeja Zielińskiego, który prowadził go do ukończenia Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Był członkiem Światowej Orkiestry Jeunesses Musicales, w której pełnił rolę koncertmistrza[1]. Uczęszczał na kursy kompozycji muzyki filmowej w Sienie prowadzone przez Ennio Morricone.

Piotr Rubik jest producentem płyt Tytusa Wojnowicza, Małgorzaty Walewskiej, Katarzyny Skrzyneckiej, Michała Bajora, Georginy Tarasiuk. Kompozytor utworu Edyty Górniak Dotyk. Kompozytor pieśni Dove vai? promującej film Quo Vadis w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Od 2005 roku szef muzyczny Festiwalu Tańczące Eurydyki im. Anny German w Zielonej Górze.

W 1997 roku, współprowadził wraz z Moniką Bral i współprodukował emitowany na antenie Telewizji Polsat, Magazyn MO - program o tematyce gier komputerowych. Sam Rubik przyznał, że jest wielkim fanem gier komputerowych.

21 czerwca 2008 roku wziął ślub kościelny z modelką Agatą Paskudzką, z którą był związany od 3 lat. Fotografie z tej uroczystości opublikowało czasopismo Viva!, kupując na wyłączność prawa do sesji zdjęciowej za 200 000 z
własnie przeczytałam w TS
Dziennikarz Andrzej Turski o ślubie swojej corki:

Cytat:
Ślub był z wielką pompą, Edyta Górniak, którą znamy prywatnie, pięknie zaśpiewała podczas mszy Ave Mariawow ja tez kiedys wynajme Edyte na moj slub


W tajemnicy już ponad tydzień temu odbył się ślub Edyty Górniak i Dariusza Krupy

Najlepiej poinformowani okazali się być fani artystki, bo to na jednej ze stron internetowych pojawiła się informacja o uroczystości. Kilka szczegółów pojawiło się również w "Fakcie". Według gazety ślub odbył się w Pałacu Bielińskich w podwarszawskim Otwocku Wielkim. Na jednym z forów fani napisali natomiast, że orkiestra była przebrana za górali i wykonywała utwory góralskie.

Redakcja CGM składa spóźnione, aczkolwiek szczere życzenia samego dobra na nowej drodze życia.

(Interia.pl/Fakt)/Codzienna Gazeta Muzyczna/

He he jesteśmy najlepsi Wygląda na to, że TO MY odkryliśmy kiedy i gdzie Edyta miała ślub, a nie media. Ta jedna ze stron to prawdopodobnie strona Marka bo On napisał o ślubie również. Forum wiadomo jakie.
tam jeszcze jest to:
Górniak kłamie Część 1

Edyta żąda od dziennikarzy, żeby szanowali jej intymność. Domaga się od ludzi prywatności. I nie trzeba długo czekać, bo zaledwie kilka miesięcy później sprzedaje swój ślub jednej gazecie na wyłączność. W sposób sztuczny i nikomu nie potrzebny z jej wesela na zamku s Otwocku Wielkim robi się wydarzenie medialne. W cenie 4.90 od egzemplarza. Artystka cieszy się, bo w ten sposób ma kontrolę nad mediami, nad własnym wizerunkiem. W tej samej gazecie kłamie, że kilka tygodni przed ślubem szukała ojca. Postanowiłem to sprawdzić. Podobno nie mogła go znaleźć, podobno pisała i dzwoniła do prezydenta miasta, w którym ponoć on przebywa. Przemyśl leży ponad 400 km od Warszawy. Daleko i blisko. Jeśli jednak komuś bardzo zależy może dojechać tam w ciągu pięciu godzin. Pojechałem więc z kolegą, aby znaleźć ojca piosenkarki. Jan Górniak jest cyganem od wielu lat nie ma gdzie mieszkać, ani co jeść. Mimo tego znaleźliśmy po godzinie. Był zdumiony słowami córki. Kłamała. Nikt go nie szukał, nawet nie próbował. Edyta znowu kłamie. Zastanawiam się, dlaczego? Kto dał jej prawo do oceniania dziennikarzy, nazywania ludzi kłamcami? Jakim prawem. Już jutro dowiecie się więcej.
Tomasz Reich


http://swiatwedlugreicha....2-23,index.html
Być może to już było a ja przeoczyłam jak tak to sorki:)

Zamiast Mendelsona.

Okazuje się, że nie każdy ślub musi odbywać się przy dźwiękach "Marsza weselnego" Mendelsona i "Ave Maria" Schuberta.

"Dumka na dwa serca" w wykonaniu Edyty Górniak i Mieczysława Szcześniaka została uznana za najlepszą piosenkę filmową 50-lecia. Wokalistka ucieszyła się rzecz jasna z nagrody, ale wyznała nam również: "Byłam zdziwiona, że wśród nominacji, nie było tak pięknej kompozycji, jaką jest ścieżka muzyczna do filmu "Polskie drogi". To melodia, którą wszyscy znamy i kochamy, jedna z najważniejszych w moim życiu, ponieważ ilustrowała moment zaślubin z moim mężem, przez co jest mi szczególnie bliska".

http://www.polki.pl/zycie...l,10006319.html
W ostatnim numerze Chwili Dla Ciebie mały artykulik (i jedno zdjęcie z Darkiem):
Wkrótce ślub?
Przez ostatni miesiąc Edytę Górniak (33 l.) i Dariusza Krupę (32 l.) widywano dość często w sklepach ze ślubnymi strojami. Ona wybierała najpiękniejsza sukienkę, on rozglądał się za garniturem. Znajomi i przyjaciele przebąkiwali, że jeszcze we wrześniu para zamierza wziąć ślub. Jednak wrzesień już minął, a ślubu jak nie było, tak nie ma. Podobno piosenkarka pojechała z dzieckiem do mamy, by odpocząć i zregenerować siły. Niektórzy jednak przebakują, że w jej związku nie dzieje sie najlepiej. Ale może to tylko plotki wymyslone przez zazdrośników i ślub jednak wkrótce się odbędzie...

Jak to ostatnimi czasy nic ciekawego nie napisano.
WPROST:

Niektóre celebrities przepraszają się z tabloidami, bo jeśli te nie pokazują uzgodnionej wersji wydarzeń z ich życia, bardzo cierpi na tym ich pozycja. Najlepszym tego przykładem jest piosenkarka Edyta Górniak. Rok temu bulwarówki obrzucała obelgami. Dziś te same gazety na bieżąco są informowane o szczegółach jej życia, na przykład przygotowaniach do ślubu. W robieniu kariery za pomocą tabloidów nie ma nic złego. Wręcz przeciwnie, dobrze to świadczy o determinacji takich osób. Problemem jest to, że na świecie tabloidy wspierają prawdziwe celebrities, podczas gdy w Polsce jedynym osiągnięciem większości bohaterów tabloidów jest to, że się w nich obnażają.

Nie z nami te numery, pani Jolu!

Aktorka Jolanta Mrotek (35 l.) częściej bryluje na bankietach, niż występuje na ekranie. Czy dlatego zaręczyła się na konferencji prasowej robiąc z tego medialne widowisko?

Z Jarosławem Grudzińskim Mrotek związana jest od 15 lat. Średnio raz w roku informowała o rychłym weselu. Wreszcie zaręczyli się - w obecności kamer i dziennikarzy. Aktorka zarzeka się, że to był spisek uknuty przez Grudzińskiego, ale trudno w to uwierzyć.Zwłaszcza gdy patrzyliśmy jak przed "niespodzianką" ostentacyjnie ocierała łzy.

- 7 stycznia przyszłego roku - narzeczeni do kamer ogłosili termin ślubu. - Świadkami będą nasi przyjaciele, Marzanna Graf-Oszczepalińska i Michał Milowicz. Wszyscy czujcie się zaproszeni - poinformowała dziennikarzy Mrotek. Czyżby liczyła, że teraz wzrośnie zainteresowanie jej osobą, jak Edytą Górniak, Katarzyną Figurą czy Michałem Wiśniewskim? Możliwe, ale żeby dobrze się sprzedać, trzeba mieć tzw. nazwisko. A tego zabrakło./"Super Express"/
Gdyby naprawde chciala go znalezc, to oczywiscie, ze by znalazla. Na pewno material w Gali byl przez Edyte autoryzowany i wszystkie szczegoly uzgodnione.
Chociaz to byloby raczej dziwne, by po tylu latach spotkac obcego wlasciwie czlowieka i to od razu na slubie. Slub i niewidziany od lat ojciec, ktory placze przed byle brukowcem, to chyba zbyt ekstremalne wrazenia! Kazdy jest kowalem swego losu Panie Gorniak!!!!!!!!!!


Piosenkarka znalazła wreszcie mężczyznę, z którym nie bała się wziąć ślubu

Dowód na palcu

Edytko, po co ukrywać własny ślub?

Edyta Górniak (33 l.) i Dariusz Krupa (29 l.) już nie ukrywają tego, że wzięli ślub. Pokazują się w obrączkach.

Główną atrakcją sobotniego koncertu w jednym z warszawski centrów handlowych nie był bynajmniej występ Edyty Górniak. Widzów bardziej interesowało, co piosenkarka ma na palcu. A była to obrączka. Towarzyszący jej Dariusz Krupa też miał podobną. Wniosek prosty - para wzięła ślub. Do tej pory były tylko domysły. Teraz jest już pewność.

Gwiazda utrzymywała w tajemnicy miejsce i datę ślubu. Nie bez powodu. Jedno z kobiecych pism zapłaciło jej dużo pieniędzy za wyłączność na relację z tego wydarzenia. A pieniądze młodej parze są na pewno potrzebne. Tym bardziej że kariera Edyty nie rozwija się już tak burzliwie jak jeszcze niedawno, a gwiazda przywykła do luksusów.

Warto przypomnieć, że Edyta i Darek, zanim dotarli do ołtarza, doczekali się pierworodnego syna. Półtora roku temu urodził się Allan.

własnie w programie pytani na śniadanie jest o przyjazni Edyty Górniak z Gala pokazywane są zdjeica ze ślubu jaest jaks pani z Gali i Pan - ten w okularach co był na koncercie Piotr Ostrach(?)
opowiadaja ze to niemal przyjażń z Edyta i to od roku jak pani redaktor naczelna zadzwonila do Edyty i zaczeły rozmawiać + sesje
własnie w programie pytani na śniadanie jest o przyjazni Edyty Górniak z Gala pokazywane są zdjeica ze ślubu jaest jaks pani z Gali i Pan - ten w okularach co był na koncercie Piotr Ostrach(?)
opowiadaja ze to niemal przyjażń z Edyta i to od roku jak pani redaktor naczelna zadzwonila do Edyty i zaczeły rozmawiać + sesjeWcześniej gośćmi byli Jacek Cygan i wokalista zespołu Leszcze i też pojawił się temat Edyty, Agata Młynarska nawiązała do pamiętnego listu do dziennikarzy. Cygan opowiadał, że ostatnio na targach ksiązki podszedł do niego chłopak i mówił, że na niedawnym spotkaniu fan clubu Edyty ludzie wspominali dawne czasy i, że są wdzięczni za to, co Cygan dla Edyty uczynił, że dobrze mu życzą. Cygan odpowiedział, że on dobrze życzy Edycie i dodał, że to nie było ironiczne.


Dmuchane piękności

Nasze gwiazdy pięknieją z dnia na dzień. I to dosłownie! Kiedy Magda Mołek (27 l.) czy Edyta Górniak (33 l.) uznają, że ich usta nie są dość namiętne, zamiast zalewać się łzami, idą do chirurga. Efekt? Piorunujący!Że co

Mszczą się bo nic ze ślubu nie mają
To wesele było jak z bajki

To było jak operacja służb specjalnych. Edyta Górniak (33 l.) i Dariusz Krupa (30 l.) w tajemnicy przed prasą wzięli ślub w miniony piątek w podwarszawskim Otwocku Wielkim. Skąd ta dyskrecja? Z banalnych powodów finansowych. Krupowie zainkasowali kilkadziesiąt tysięcy złotych od pewnego tygodnika za zdjęcia z ceremonii.Jaki refleks. Pewnie u Nas przeczytali gdzie to było.
Edyta Górniak wyszła za mąż!

W wielkiej tajemnicy, w miniony piątek, 11 listopada, Edyta Górniak poślubiła gitarzystę Dariusza Krupę - napisano w dzienniku "Fakt".

Jak podaje dziennik, ceremonia odbyła się w Pałacu Bielińskich, w podwarszawskim Otwocku Wielkim. Specjalnie z okazji ślubu w pałacowym holu urządzono kaplicę. Węzłem małżeńskim połączył parę ksiądz z pobliskiej parafii.

Zdaniem dziennika, Edyta i Dariusz utrzymywali w tajemnicy datę i miejsce swego ślubu, ponieważ podpisali lukratywną umowę na zdjęcia z ceremonii z jednym z kolorowych magazynów.

Mało tego, "Fakt" twierdzi, iż po wsi chodzili ochroniarze i ostrzegali mieszkańców, aby nikomu nic nie mówili. Pracownicy Pałacu Bielińskich musieli podpisać klauzulę tajności.

W trakcie imprezy weselnej odbył się półgodzinny pokaz sztucznych ogni. Tylko ta cześć uroczystości kosztowała aż 60 tys. złotych.

W miniony piątek, 11 listopada, w wielkiej tajemnicy odbył się ślub Edyty Górniak i Dariusza Krupy, gitarzysty jej zespołu. Wiadomość o tej uroczystości pojawiła się na jednej ze stron internetowych prowadzonych przez fanów wokalistki. Kilka szczegółów opublikował też "Fakt".

Według dziennika ślub odbył się w Pałacu Bielińskich w podwarszawskim Otwocku Wielkim. Specjalnie w holu urządzono kaplicę, a ślubu udzielił ksiądz z pobliskiej parafii. Według niektórych pogłosek to właśnie ten Pałac chciał podobno niegdyś zakupić Michael Jackson, kiedy planował inwestycje w naszym kraju.

Na forum fanów Edyty można też przeczytać informacje, że orkiestra była przebrana za górali i wykonywane były utwory góralskie.

"Edyta podobno cieszyła się jak dziewczynka. I skakała" - pisze jedna z użytkowniczek, powołując się na informacje od członków orkiestry grającej na weselu.

W trakcie imprezy odbył się półgodzinny pokaz sztucznych ogni, który miałkosztować aż 60 tysięcy zł.

Trzy dni po ślubie, 14 listopada, Edyta świętowała 33. urodziny.No i co Esti? Byliśmy dla Nich źródłem informacji. A Ty mówiłeś, ze sami Edytę wyślędzą. Wyśledzili i owszem, ale to, co napisaliśmy na forum. Sami nie wiedzieli gdzie ten ślub.
FAKT wraca(?) do negatywnego tonu:

Potrafią się urządzić
Ślub za friko, podróż poślubna za friko - państwo Krupowie mają głowę do interesów! To jest dobrana para! Ona ma znaną twarz, a on umie się dogadać ze sponsorami. Efekt? Edyta Górniak (33 l.) i jej mąż Darek Krupa (30 l.) właśnie wrócili z darmowej podróży poślubnej na Jamajkę. Na wystawny ślub też nie wydali ani grosza.

Sodówa uderzyła jej do głowy

Edycie Górniak (33 l.) kompletnie odbiło. Postanowiła pohandlować swoim życiem osobistym. Na sprzedaż wystawiła już własny ślub, podróż poślubną, a nawet zdjęcia syna. I ciągle jej mało! Ale tym razem jej pazerność nie zostanie zaspokojona. Kiedy od TVP zażądała ok. 50 tysięcy za króciutki występ podczas finałów polskich eliminacji do Eurowizji, usłyszała twarde NIE.Nie będę miał już dziś więcej bo i Faktu nie będę miał. Najwyżej w piątek bo czasami można jeszcze dostać Fakt z dodatkiem tv.

Czyżby Fakt zmieniał teraz styl pisania o Edycie? Tak było dobrze ostatnio...
Według mojej oceny dziennikarze TVN-u odwalili kawał dobrej roboty. Nie należy się czepiać że wspomnieli o Korei, Wiktorach 2002, "pobicu" (dla mało spostrzegawczych słowo pobicu jest w cudzysłowiu) i innych przykrych i niemiłych incydentach w życiu Edyty, taka była prawda. Gdyby to był program tylko o tych wyniosłych wydarzeniach dla mnie byłaby to jedne wielkie kłamstwo a przecież Edycie tak bardzo zależy aby media pokazywały prawde.
"...Edyta Górniak wzięła ślub z kolegą z zespołu, wkrótce urodziła syna. Zaczęła strzec swojej prywatności, którą wcześniej tak chętnie eksponowała w gazetach..." no właśnie Edyta zaczeła strzec prywatności i zaczeły pojawiać się sprzeczne informacje. Dariusz Krupa raz jest mężem , innym razem narzeczonym a jeszcze innym tylko ojcem jej dziecka i będzie tak dopóki Edyta nie postawi sprawy jasno ucinając tym samym możliwość spekulacji dziennikarzom. Właśnie dzieki milczeniu Edyty dziennikarze mają duże pole do popisu i jeśli tak dalej będzie to jeszcze nie raz usłyszym o Edycie która w ukryciu organizuje ślub, chrzciny a pierwsze zdjęcie jej synka wywoła wielką burze, tak jak jest ostatnio w jej życiu na każdym kroku. Brakuje jej osoby która kreowała by jej wizerunek w mediach. Nie roztrząsając się nad tym co było jedyne zdanie które utkwioło mi w pamięci i najlepiej psuje do całej tej sytuacji "...Nawet najlepsze kariery w pewnym momencie się załamują. Ważne jest, aby potrafić wrócić..." WIERZYMY ŻE EDYTA POTRAFI I DLATEGO CZEKAMY !!!
Nie twierdze, że te pieniądze jej się nie należą tylko zastanawiam się czy warto z nimi na nowo zadzierać.


moim zdaniem problemem jest to że Edyta jest niewiarygodna. raz chce prywatności i jak ktoś ją naruszy żąda kasaczi, a innym razem obsmarowuje tych czy tamtych (np artykuł z przeszłości o wszystkich eks i tutaj z niczyja prywatnością się nieliczyła) albo zaprasza na śluby i inne.... dlatego są tez komentarze, które raczej nie trzymają jej strony, bo ta walka, wydaje się być dla ludzi walką o kasę (Górniak od dawna medialnie istnieje jako "była piosenkarka od skandalu do skandalu" i już nie pamiętają kiedy ostatnio szalała na listach) a nie ochroną prywatności. ja sama jestem zdania że sama do takiej sytuacji doprowadziła i w związku z prasą i w związku z tym jak postrzegają ją sami ludzie, którzy jeszcze kilka lat temu darzyli ją sympatią.
List na nowej składance Warner Music Poland ,Po polsku: O miłości [Digipack]

1. Karolina Kozak - Razem zestarzejemy się
2. Kasia Cerekwicka - Ostatnia szansa
3. Brodka - Miał być ślub
4. Dorota Miśkiewicz - Poza czasem
5. Ewa Bem - Kocham i nie kocham Cię
6. Joanna Lewandowska - Takim być
7. Justyna Steczkowska - Tu i tu
8. Ada Gostkowska - Ty (feat. K. Kolberger)
9. Basia Stępniak-Wilk - Bombonierka (duet z Grzegorzem Turnauem)
10. Krystyna Stańko - Mój drogi panie
11. Kasia Nosowska - Zielono mi
12. Katarzyna Groniec - Libertango
13. Edyta Geppert - Cień księżyca
14. Kasia Rodowicz - Będę?
15. Anita Lipnicka - Moje oczy są zielone
16. Ania - Inna
17. Maria Peszek - Miły mój
18. Małgorzata Ostrowska - Sami, tak sami
CD 2:
1. Edyta Górniak - List
2. Sistars - Skąd ja cię mam
3. Kasia Kowalska - Bezpowrotnie
4. Urszula - Na sen
5. Goya - Mój?
6. De Su - Życie cudem jest
7. Patrycja Kosiarkiewicz - Za darmo nic
8. Łyczacza - Din di ri don
9. Anna Serafińska - Ludzkie gadanie
10. Renata Przemyk - Babę zesłał Bóg
11. Joanna Słowińska - Możesz być
12. Martyna Jakubowicz - W domach z betonu nie ma wolnej miłości
13. Edyta Bartosiewicz - Dziecko
14. Farba - Chcę tu zostać
15. Sylwia Wiśniewska - 12 łez
16. Natalia Kukulska - Im więcej ciebie tym mniej
17. Beata Bartelik - Sen na pogodne dni
18. Maanam - To tylko tango
19. Varius Manx - Zanim zrozumiesz
Pewnej pani z mieszczańskiego środowiska zginęła córka. Po kilku dniach szukania przychodzi służąca i mówi:
- Proszę pani, panienka jest!
- Gdzie?
- Wisi za kotarą, powiesiła się.
- No widzi Mania, jak Mania sprząta!

John i Betty świeżo po ślubie wybrali się na miesiąc miodowy do Niemiec. Kiedy jechali samochodem, John położył dłoń na kolanie Betty. Betty zarumieniła się, po czym mówi do niego:
- John, jesteśmy juz małżeństwem, możesz poruszać się dalej.
No i minęli Niemcy i pojechali do Włoch.

Lekarze coraz częściej stosują muzykoterapię. Terapia ta pomaga ludziom wychodzić ze śpiączki. Ostatnio dziewczynę, która była w śpiączce od 10 lat, leczono muzyką Edyty Górniak. Dziewczyna się obudziła, wyłączyła wieże i położyła się znowu w stanie śpiączki.

U lekarza:
- Pali pan?!
- Nie!
- Pije pan?!
- Nie!
- Co się pan tak szczerzysz, i tak coś znajdę!
Dziewczyny, dolaczam do grona tych, ktore znaja czas, miejsce i przygrywajacy pod nozke zespol. A do tego fotografa i prawdopodobnego dostawce wypiekow
W dalszym ciagu wydaje mi sie to niesamowite, w poniedzialek rozpoczelam przegladanie tego forum w celu znalezienia jakiegos polecanego lokalu. Musze jednak przyznac, ze bralam pod uwage rok 2009! I kiedy czytalam Wasze wypowiedzi, ze na 2008 znalezienie miejsca graniczy prawie z cudem, na zupelnym luzie i raczej 'z glupa' wyslalam maile do kilku miejsc z zapytaniem, czy maja jeszcze wolny lokal na sierpien 2008. I tym oto sposobem bierzemy slub 16 sierpnia 2008, wesele odbedzie sie w 'Krakowiakach i Goralach', a przygrywal bedzie nam zespol Siwy Dym (bylismy w czerwcu br na weselu i poprawinach, gdzie oni grali, ich wokalistka spiewala w chorkach u Edyty Gorniak, glos rewelacyjny, oczepiny oraz 'gry i zabawy towarzyskie' na poziomie). Czyli volenti nihil difficile (SIE CHCE - SIE DA) I to wszystko z Zielonej Wyspy zalatwione

Wiem, ze w Karczmie Rzym (ul. Tyniecka) maja wolne terminy na sierpien - ceny od 160/os. i dostalam wczoraj maila z Biesiady (Glogoczow), ze tez by sie cos znalazlo - ceny 100-150/os. Moze ktoras skorzysta

Pozdrawiam goraco,
D.
Bo w Polsce szacuje się, że ok. 10% ma wyższe wykształcenie :)
A Rubik? Zdaje się, że On już był na rynku jak o Dodzie śniła sama Doda, bo to On komponował wczesne piosenki Edyty Górniak...ale za polskim społeczeństwem nie wyczaisz :)
tzn. za tym 90%
Dla nich Doda jest ql, dżezi i w ogóle od zawsze robi szoł bo wywala cyce na lewo i prawo i jest elegancko, a Rubik jest nowy :)) ,jest długowłosą blondynką (bo dał ciała ostatnimi czasy) i nadaje się najwyżej do koncertu życzeń z okazji diamentowej rocznicy ślubu dziadków spod jabłonki za płotem. :/ masakra..


Oj, działo się w 2005 roku, działo! Plotkarskie kolumny w ciągu ostatnich 12 miesięcy aż uginały się od informacji o zaręczynach, małżeństwach, ciążach i narodzinach, a także o rozstaniach i rozwodach. Bez wątpienia największymi wydarzeniami zagranicą były: ciąża i poród Britney Spears, małżeństwo Christiny Aguilery, trzeci syn Victorii i Davida Beckhamów oraz zawarcie związku przez Eltona Johna z jego długoletnim partnerem. Natomiast w Polsce mówiło i pisało się przede wszystkim o ślubach Dody, Edyty Górniak, Krzysztofa Krawczyka i rapera Mezo oraz o rozpadzie małżeństwa Michała i Marty Wiśniewskiej.

Rok 2005 rozpoczął się na hiphopowo. Na początku stycznia w Atlancie, w stanie Georgia, związek małżeński zawarli Nasir Jones, lepiej znany jako Nas, i Kelis Rogers.

Parę dni później odbyły się zaręczyny brytyjskiego wokalisty Seala z niemiecką modelką Heidi Klum. Para wzięła ślub w maju, w jednym z meksykańskich kurortów, a po czterech miesiącach przyszedł na świat ich pierwszy syn.

Plotkarskie media rozpalała jednak przede wszystkim sprawa ciąży Britney Spears. W kwietniu, po kilku miesiącach spekulacji i niesprawdzonych pogłosek, wokalistka potwierdziła oficjalnie, że spodziewa się dziecka. We wrześniu urodziła syna, który otrzymał imiona Sean Preston.
Witam wszystkich serdecznie:)
Dzisiaj trochę luzu przy komputerze, bo córuchna pojechała "za pracą", zobaczymy, co z tego wyniknie. Niby tyle ofert, ale bardzo trudno o pracę na wakacje, rozdała chyba ze 30 CV, a odezwali się z jednego miejsca, przykre, chyba wszędzie trzeba mieć "wtyki"
Wielkimi krokami zbliża się sobota...Mało, ze w piątek imieninki mężusia, w sobotę moje, to na dodatek w sobotę impreza rodzinno-przyjacielska z okazji 25 rocznicy naszego ślubu, czyli Srebrne Wesele... Wypadałoby, żebym powiedziała chociaż parę słów, ale na samą myśl się wzruszam i już prawie beczę...Wybrałam piękną piosenkę z repertuaru Edyty Górniak "Dziękuję Ci" i już zamówiłam u wodzireja:)... Ależ ten czas zleciał, a nam sie wydaje, ze ciąż jesteśmy tacy młodzi:)
Monika- czy ten pech kiedyś Was opuści???? Dobrze, że nikt nie ucierpiał...
Aniusia - trzymaj się, Tata bardzo teraz potrzebuje bliskich, niedawno przezywałam to samo, to bardzo., bardzo przykre...
Pozdrawiam, miłego dnia.
Każdy musi dać wykonawcą w każdej kategorii od 1 do 6 pkt. którymi dysponuję.

Najlepsza wokalistka:
1) Gosia Andrzejewicz
2) Kasia Cerekwicka
3) Patrycja Markowska
4) Doda
5) Monika Brodka
6) Edyta Górniak

Najlepszy wokalista:
1) Piotr Kupicha (Feel)
2) Łukasz Zagrobelny
3) Michał Wiśniewski
4) Piotr Rubik
5) Szymon Wydra
6) Mezo

Najlepszy zespół:
1) Blog 27
2) Feel
3) Sumptuastic
4) Bracia
5) Kashmir
6) The Jet Set

Najlepszy debiut:
1) Natasza Urbańska
2) Agnieszka Włodarczyk
3) Ewa Farna
4) Feel
5) Łukasz Zagrobelny
6) Isis Gee

Najlepszy teledysk:
1) Doda "Katharsis"
2) Monika Brodka "Miał być ślub"
3) Gosia Andrzejewicz "Siła Marzeń"
4) Kasia Cerekwicka "Zostań"
5) Ewa Farna "Tam gdzie nie ma dróg"
6) Ala Boratyń "Angel"

Najlepsza piosenka:
1) Doda "Katharsis"
2) Gosia Andrzejewicz "Siła Marzeń"
3) The Jet Set "Time to party"
4) Kasia Cerekwicka "S.O.S."
5) Edyta Górniak "List"
6) Monika Brodka "Miał być ślub"

Najlepsza płyta:
1) Doda "Diamond Bitch"
2) Patrycja Markowska "Świat się pomylił"
3) Kasia Cerekwicka "Pokój 203"
4) Justyna Steczkowska "Daj mi chwilę"
5) Agnieszka Włodarczyk "Jak Oni Śpiewają?"
6) Feel "Feel"
Moje pkt.
Najlepsza wokalistka:
1) Gosia Andrzejewicz 3
2) Kasia Cerekwicka 5
3) Patrycja Markowska 1
4) Doda 6
5) Monika Brodka 2
6) Edyta Górniak 4

Najlepszy wokalista:
1) Piotr Kupicha (Feel) 5
2) Łukasz Zagrobelny 3
3) Michał Wiśniewski 4
4) Piotr Rubik 2
5) Szymon Wydra 1
6) Mezo 6

Najlepszy zespół:
1) Blog 27 2
2) Feel 4
3) Sumptuastic 1
4) Bracia 6
5) Kashmir 3
6) The Jet Set 5

Najlepszy debiut:
1) Natasza Urbańska 5
2) Agnieszka Włodarczyk 6
3) Ewa Farna 4
4) Feel 3
5) Łukasz Zagrobelny 1
6) Isis Gee 2

Najlepszy teledysk:
1) Doda "Katharsis" 6
2) Monika Brodka "Miał być ślub" 2
3) Gosia Andrzejewicz "Siła Marzeń" 4
4) Kasia Cerekwicka "Zostań" 5
5) Ewa Farna "Tam gdzie nie ma dróg" 3
6) Ala Boratyń "Angel" 1

Najlepsza piosenka:
1) Doda "Katharsis" 5
2) Gosia Andrzejewicz "Siła Marzeń" 3
3) The Jet Set "Time to party" 2
4) Kasia Cerekwicka "S.O.S." 4
5) Edyta Górniak "List" 6
6) Monika Brodka "Miał być ślub" 1

Najlepsza płyta:
1) Doda "Diamond Bitch" 6
2) Patrycja Markowska "Świat się pomylił" 3
3) Kasia Cerekwicka "Pokój 203" 5
4) Justyna Steczkowska "Daj mi chwilę" 1
5) Agnieszka Włodarczyk "Jak Oni Śpiewają?" 4
6) Feel "Feel" 2
Najlepsza wokalistka:
1) Gosia Andrzejewicz 2
2) Kasia Cerekwicka 5
3) Patrycja Markowska 6
4) Doda 1
5) Monika Brodka 4
6) Edyta Górniak 3

Najlepszy wokalista:
1) Piotr Kupicha (Feel) 5
2) Łukasz Zagrobelny 2
3) Michał Wiśniewski 1
4) Piotr Rubik 3
5) Szymon Wydra 4
6) Mezo 6

Najlepszy zespół:
1) Blog 27 2
2) Feel 6
3) Sumptuastic 5
4) Bracia 1
5) Kashmir 4
6) The Jet Set 3

Najlepszy debiut:
1) Natasza Urbańska 2
2) Agnieszka Włodarczyk 3
3) Ewa Farna 6
4) Feel 5
5) Łukasz Zagrobelny 4
6) Isis Gee 1

Najlepszy teledysk:
1) Doda "Katharsis" 1
2) Monika Brodka "Miał być ślub" 2
3) Gosia Andrzejewicz "Siła Marzeń" 4
4) Kasia Cerekwicka "Zostań" 3
5) Ewa Farna "Tam gdzie nie ma dróg" 6
6) Ala Boratyń "Angel" 5

Najlepsza piosenka:
1) Doda "Katharsis" 1
2) Gosia Andrzejewicz "Siła Marzeń" 6
3) The Jet Set "Time to party" 5
4) Kasia Cerekwicka "S.O.S." 3
5) Edyta Górniak "List" 2
6) Monika Brodka "Miał być ślub" 4

Najlepsza płyta:
1) Doda "Diamond Bitch" 1
2) Patrycja Markowska "Świat się pomylił" 6
3) Kasia Cerekwicka "Pokój 203" 4
4) Justyna Steczkowska "Daj mi chwilę" 3
5) Agnieszka Włodarczyk "Jak Oni Śpiewają?" 2
6) Feel "Feel" 5
Poza kolekcją Clinta Eastwooda VIVA wypuszcza także kolekcję Dobre Kino.

W ostatnim numerze (na okładce Edyta Górniak - "Artystka", Która Się Skończyła, Ale Nikt Jej Jeszcze O Tym Nie Powiedział Bo Dobrze Się Z Niej Drze Łacha), który w kioskach jeszcze przez tydzień - DOBRY ROK Ridleya Scotta. Taki leciutki filmik na wakacje z pięknymi okolicznościami przyrody (Prowansją) w tle i Russellem Crowe i Marion Cotillard (ech, te cudowne dołeczki, kiedy się uśmiecha...). Za 19,99.

A za tydzień, z nowym numerem, prawdziwy rarytas: BEZDROŻA. Polecam film gorąco, bo tym razem to perełka. Opowieść o dwóch dojrzałych facetach, którym się w życiu nie za bardzo wiedzie. Z okazji ślubu jednego z nich z bogatą panną ruszają na podróż kawalerską: objazd po kalifornijskich winnicach. Plan jest taki, aby kosztować wina. Ale oczywiście, nie będzie tak prosto. Film to taka tragikomedia, ale w oparach wina, słodko - gorzka, najlepiej oglądać z butelką wina pod ręką. I - co najważniejsze - można obejrzeć zarówno z kumplem, jak i ukochaną. Rewelacyjny film.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=16677
Bardzo podoba mi sie idea tego programu, teraz jest 66niezapomnianych skandali. Jesli chodzi o niezapomniane chwile TV to
1) Hymn zaśpiewany przez Edytę Górniak
2) Pierwszy reality-show, a więc Big Brother i pamietam jeszcze jak w Barze jedna z par brała ślub
3) Pierwszy serial z Ameryki Południowej- Esmeralda
4) Relazje z ataku na WTC
W Kaliforni fotka.pl to forum dla Prowokatorów.
W Kaliforni USA przeszło na Komunizm.
W Kaliforni kalafonia to przysmak narodowy.
W Kaliforni katatonia to pożądany stan umysłu (poza samą Kalifornią, która jest stanem samym w sobie).
W Kaliforni Edi800 jest wokalistą Feela.
W Kaliforni Feel gra pogański black metal.
W Kaliforni kobiety mają penisy, a mężczyźni prostatę.
W Kaliforni kanibalizm jest nagradzany.
W Kaliforni zalegalizowane są śluby zwierząt z ludźmi.
W Kaliforni denaturat określany jest mianem soku z gumijagód.
W Kaliforni gumisie produkują denaturat.
W Kaliforni denaturat jest jedynym dostępnym napojem (oprócz moczu).
W Kaliforni efekt cieplarniany został okiełznany w szklarniach.
W Kaliforni Edyta Górniak nadążała za hymnem Polski.
W Kaliforni homoseksualiści są heteroseksualni.
W Kaliforni stolicą jest każda miejscowość (oprócz Kazachstanu, który ogłosił separację).
W Kaliforni nie ma powiatów, za to są fiaty.
W Kaliforni jedynymi samochodami są fiaty126p.
W Kaliforni ludzie powyżej 180cm i zwierzęta powyżej 120cm skazywani są na karę śmierci.
W Kaliforni je się wodę, popijając chlebem.
W Kaliforni Holywood to sieć barów mlecznych, po których grasuje wkurwiony kefir.
Z tego co pamiętam Edyta była na ślubie Natalii, ale raczej ze względu na Michała Dąbrówkę, który grał w jej zespole...

Co do Edyty Bartosiewicz, pamiętam wywiad z nią w radiowej Trójce, to było po tych Fryderykach, na których Edyta wystąpiła razem z Justyną Steczkowską (1996?). Prowadzący zapytał Edytę Bartosiewicz, czy wystąpiłaby razem z taką artystką, jak Edyta Górniak, a ona odpowiedziała coś w stylu, że to dla niej artysta jak każdy inny, i że nawet był pomysł by ona produkowała wspólny występ Edyty, Justyny i Kasi Kowalskiej (jak wiadomo nie doszło do tego; Justyna zaśpiewała tylko z Edytą, a Kasia Kowalska razem z Nosowską i chyba właśnie z Bartosiewicz)
Edyta Górniak.

Już nie niosą jej sukni z welonem.

Wszystko było zaplanowane na wrzesień. Najpierw miała być promocja najnowszej płyty Edyty Górniak(33), a zaraz potem ślub z Darkiem Krupą(30). Nic z tego! W ostatnich dniach artystka postanowiła uciec przed światem. Powody jej decyzji nie są do końca jasne. Mówi się że jest rozdrażniona, przemęczona, że nagrywanie nowej płyty nadwątliło jej siły. Razem z kilkunastomiesięcznym Allankiem pojechała do swojej mamy i młodszej siostry do Opola. Zaszyła się w ciszy rodzinnego domu i tu starała się odzyskać psychiczną równowagę.

To stare info ale może coś rozjasni...
info ze strony http://gdynia.idn.org.pl/6_6.htm

Witajcie,
mam problem z oprawą muzyczną w kościele na ślubie, może polecilibyście
kogoś kto ładnie zaśpiewa i zagra, możę nawet być wykorzystana trąbką.moze p. edyta gorniak ;)))))))))) hihihi :))))

Kasiu, nie kop pani bo się spocisz!

- W jakim wieku najlepiej jest teściowej?
- W szczelnym.

Pewnej pani z mieszczańskiego środowiska zginęła córka. Po kilku dniach szukania przychodzi służąca i mówi:
- Proszę pani, panienka jest!
- Gdzie?
- Wisi za kotarą, powiesiła się.
- No widzi Mania, jak Mania sprząta!

Z pociągu na Dworcu Centralnym wychodzi facet w podartych spodniach, zmiętolonej marynarce, wygniecionym kapeluszu, cały zabłocony, z podbitym okiem, kuśtyka w stronę wyjścia, nagle upada i czołga się. Natychmiast otacza go grupka gapiów.
- Panie, dobrze się pan czujesz?
- Oj drobiazg... Najgorsze mam już za sobą...
- A skąd pan jedziesz?
- Z Koluszek
- A dokąd?
- Do Zambii...

John i Betty świeżo po ślubie wybrali się na miesiąc miodowy do Niemiec. Kiedy jechali samochodem, John położył dłoń na kolanie Betty. Betty zarumieniła się, po czym mówi do niego:
- John, jesteśmy juz małżeństwem, możesz poruszać się dalej.
No i minęli Niemcy i pojechali do Włoch.

Jasiek zakończył szkołę średnią z najlepszymi wynikami i jemu przypadł zaszczyt przemówienia podczas rozdania świadectw. Stanął na podeście i zaczyna:
- Chciałbym bardzo podziękować mojej kochanej mamie za ten wspaniały wpływ jaki na mnie miała. Za to że zawsze była przy mnie, cały czas mogłem na nią liczyć i że pomagała mi kiedy tylko tej pomocy potrzebowałem. Kocham ją nad życie i nie wiem kim bym był gdyby nie ona....
Nagle Jasio stęknął, zatrzymał się i zaczął z trudnością literować słowo. Jednak przerwał na chwilkę i w końcu przemówił:
- Przepraszam bardzo za przerwę.. ale pismo mojej mamy jest takie niewyraźne...

Lekarze coraz częściej stosują muzykoterapię. Terapia ta pomaga ludziom wychodzić ze śpiączki. Ostatnio dziewczynę, która była w śpiączce od 10 lat, leczono muzyką Edyty Górniak. Dziewczyna się obudziła, wyłączyła wieże i położyła się znowu w stanie śpiączki.

Pewien psychiatra prowadził zajęcia terapeutyczne dla młodych matek. Grupa liczyła cztery panie. Już po pierwszym spotkaniu mówi do nich:
- Przykro mi drogie Panie ale każda z Was ma obsesje. Na przykład Pani (tu zwraca się do pierwszej) obsesją jest jedzenie. Nawet córkę nazwała Pani Candy.
Pani obsesją (tu zwraca się do drugiej) są pieniądzę. Córkę nazwała Pani Penny.
A pani (tu zwraca się do trzeciej) ma problemy z alkoholem. Córeczka nazywa się Brandy.
Nieprawdaż? A co do Pani (i tu zamierza zwrócić się do czwartej).
Czwarta podrywa się na nogi, łapie syna za rękę i mówi:
- Dick... wychodzimy !!!
własnie przeczytałam w TS
Dziennikarz Andrzej Turski o ślubie swojej corki:

Ślub był z wielką pompą, Edyta Górniak, którą znamy prywatnie, pięknie zaśpiewała podczas mszy Ave Maria

Wyniki testu, prawidłowe odpowiedzi pogrubione, obok % odpowiedzi

Ile punktów zdobyła Edyty w konkursie Eurowizja 1994?

155- 11%
158- 21%
148- 22%
138- 5%
166- 40%

Drugie imię Edyty Górniak?

Agnieszka- 10%
Agata- 3%
Anna- 33%
Justyna- 1%
nie ma- 52%

W którym roku ukazała się edycja specjalna albumu "Edyta Górniak"?

1997- 33%
1998- 40%
1999- 14%
nie ukazała się!- 13%

Ile razy Edyty była na okładce Playboya?

nie była w ogóle!- 11%
1- 40%
2- 47%
3- 2%
4- 0%

Jaką piosenkę Edyta wykonała na Festiwalu Opole'96?

To nie ja- 15%
Jestem kobietą- 16%
To Atlanta- 65%
Dotyk- 3%
Będę śniła- 1%

Kto napisał słowa do piosenki "Dumka na dwa serca"?

Mariusz Ejsmont- 3%
Ryszard Kunce- 8%
Jacek Cygan- 86%
Marek Robaczewski- 2%
Agata Miklaszewska- 1%

Edyta podczas wyborów Miss Polonia 2004 zaśpiewała:

Kissing a Fool- 1%
No More Drama- 4%
I Feel Good- 5%
Ready For Love- 73%
Szczęśliwej Drogi Już Czas- 16%

W którym roku Edyta odwiedziła Liceum im. Bolesława Prusa w Skierniewicach?

2000- 10%
1999- 10%
2001- 22%
2003- 40%
2002- 17%

Kto był towarzyszem Edyty na ślubie Natalii Kukulskiej?

Dariusz Krupa- 19%
Adam Sztaba- 67%
Piotr Żaczek- 3%
Krzysztof Pietrzak- 5%
Jacek Królik- 5%

Jak nazywa się płyta na której znalazła się piosenka "Magiczne Ognie" w wykonaniu Edyty?

More Love- 20%
Duety- 18%
Twarze w lustrach- 29%
Dotyk- 8%
Koronkowe sny- 24%

Ile statuetek zdobyła Edyty na gali Fryderyki'97?

3- 12%
1- 15%
2- 32%
nie zdobyła- 32%
nie była nominowana- 10%

Kto był reżyserem wideoklipu "Impossible"?

Seth Green- 18%
Kevin Kerslake- 20%
Dominic Anciano- 25%
Richard Stanley- 27%
Bille Woodruff- 10%

Imię mamy Edyty Górniak?

Krystyna- 10%
Grażyna- 80%
Jadwiga- 5%
Teresa- 6%
Stanisława- 0%

Piosenka "Soul Boy" pochodzi z płyty:

Dotyk- 2%
Edyta Górniak- 76%
Perła- 12%
Perła edycja specjalna- 1%
Invisible- 9%
mnie na tej stronce nie wskakuja fotki, wiecie moze czemu?? tzn fotki z ''invisible'' i ''edyty górniak'' , pokazuja mi sie tylko fotki ze slubu
Jutro w Gali "Edyta Górniak- odlicza dni do swojego ślubu". Nowy wywiad, nowe zdjęcia od jutra w Gali.
http://uwaga.onet.pl/1215653,archiwum.html
============

[ Dodano: 2005-02-13, 20:29 ]
Edyta Górniak wzięła ślub z kolegą z zespołu
hmmmm prawda czy fałsz, jak to w końcu jest?

Warner Music i Wojciech Wardyński proponują wyjątkową kolekcję utworów. Niektóre z nich to prawie zapomniane już przez stacje radiowe nagrania sprzed lat, do dziś uchodzące za najcieplejsze i najładniejsze polskie piosenki o miłości - warto o nich pamiętać i znaleźć chwilę, by posłuchać i powspominać we dwoje... Obok tych klasyków znalazły się oczywiście aktualne hity proponowane przez wielkie gwiazdy polskiej estrady. Wśród wykonawców znalazły się m.in. Ewa Bem, Dorota Miśkiewicz, Justyna Steczkowska, Brodka, Urszula, Edyta Górniak, Anna Serafińska, Various Manx, Ania, Anna Maria Jopek, Basia Stępniak-Wilk, Goya, Kasia Rodowicz, Maria Peszek, Renata Przemyk, Patrycja Kosiarkiewicz, Farba, Ada Gostkowska, Anita Lipnicka czy Karolina Kozak.

!!! 2CD!!!

Lista utworów:
1. Karolina Kozak - Razem zestarzejemy się
2. Kasia Cerekwicka - Ostatnia szansa
3. Brodka - Miał być ślub
4. Dorota Miśkiewicz - Poza czasem
5. Ewa Bem - Kocham i nie kocham Cię
6. Joanna Lewandowska - Takim być
7. Justyna Steczkowska - Tu i tu
8. Ada Gostkowska - Ty (feat. K. Kolberger)
9. Basia Stępniak-Wilk - Bombonierka (duet z Grzegorzem Turnauem)
10. Krystyna Stańko - Mój drogi panie
11. Kasia Nosowska - Zielono mi
12. Katarzyna Groniec - Libertango
13. Edyta Geppert - Cień księżyca
14. Kasia Rodowicz - Będę?
15. Anita Lipnicka - Moje oczy są zielone
16. Ania - Inna
17. Maria Peszek - Miły mój
18. Małgorzata Ostrowska - Sami, tak sami
CD 2:
1. Edyta Górniak - List
2. Sistars - Skąd ja cię mam
3. Kasia Kowalska - Bezpowrotnie
4. Urszula - Na sen
5. Goya - Mój
6. De Su - Życie cudem jest
7. Patrycja Kosiarkiewicz - Za darmo nic
8. Łyczacza - Din di ri don
9. Anna Serafińska - Ludzkie gadanie
10. Renata Przemyk - Babę zesłał Bóg
11. Joanna Słowińska - Możesz być
12. Martyna Jakubowicz - W domach z betonu nie ma wolnej miłości
13. Edyta Bartosiewicz - Dziecko
14. Farba - Chcę tu zostać
15. Sylwia Wiśniewska - 12 łez
16. Natalia Kukulska - Im więcej ciebie tym mniej
17. Beata Bartelik - Sen na pogodne dni
18. Maanam - To tylko tango
19. Varius Manx - Zanim zrozumiesz
Kochani.
Myślę, ze Wam trochę narozrabiałem na tym forum. Nie musicie mi nic wyjaśniać, zwłaszcza Ty Anno, jak będę chciał wiedzieć coś więcej o funkcji administratora, to poproszę swojego administratora systemu i mi to powie, zresztą mam powierzoną kontrolę nad nim i zabezpieczeniem naszego systemu, w tej chwili mnie to nie interesuję. Czepiałem się byle czego, wiłem się jak piskorz, ciężko wyjść z takiej obsesji. myślę ,że mi to wybaczycie. Bacha s., myślę ,że Ty wiesz najlepiej jak mnie z tego wyciągnąć, podesłałaś mi dobry materiał, oderwałem się od Eleni, posłuchałem Russosa i moją ulubioną Halinę Frąckowiak , Annę Jantar i Edytę Górniak,do kolekcji potrzebna mi tylko ABBA. To tylko gwoli wstępu. Chcę napisać o czymś innym. Po długiej nieobecności byłem dzisiaj w kościele. Za młodych lat matka co niedziela pędziła mnie do kościoła, znam cały Nowy Testament, zawsze żałowałem, ze nie mam Starego Testamentu, kiedyś bardzo mnie to interesowało. Gdy dorosłem poszedłem swoją drogą. Do kościoła chodziłem od wielkiego święta, czy z racji ślubów, pogrzebów i chrzcin. Dzisiaj powierzyłem moją osobę Matce Boskiej pod swoją opiekę, i o dziwo, zniknęło napięcie i stres. Od razu tak mogłem zacząć swoją kurację. Zapragnąłem również skosztować darów ze stołu pańskiego , wyspowiadałem się przed Bogiem , myślę , że nie popełniłem świętokradztwa, rodzice mówili mi ,że w czasie drugiej wojny światowej i jeszcze potem w Polsce była spowiedź powszechna. Byłem najmłodszym dzieckiem w rodzinie, na pewno rozpuszczonym, pochodzę z Pomorza, na Mazurach zostałem po studiach i nie żałuję tego, to najpiękniejsza kraina jaką znam. To szlaki Klęczona i Kopernika, to Pola Grunwaldzkie, zamki krzyżackie piękne jeziora i najpiękniejsze lasy a ziemia wywalczona szablą i mieczem. Wracając do tematu, z moich dziecinnych lat zostawiłem sobie pielgrzymki Gietrzwałdzkie, tego nie mogłem się wyzbyć. Chodzę już na nie z pielgrzymką olsztyńską kilkanaście lat. Zbieram zawsze cały rok intencję i proszę Matkę Boską o wstawiennictwo, ale najważniejszym moim kultem zawsze jest dotknąć cudownego obrazu, ustawiam się zawsze wcześnie we wrotach kościoła, gdy wyprowadzają obraz muszą zniżyć podium na którym go niosą i w tym momencie mam możliwość dotknięcia obrazu, gdybym tego nie zrobił nie byłbym zadowolony z mojego pielgrzymowania. I właśnie dzisiaj u nas w kościele śpiewaliśmy pieśń „Madonno czarna Madonno”, zawsze wchodzimy do Gietrzwałdu z tą pieśnią na ustach i od razu przyszło mi skojarzenie, jestem w dobrych rękach. Dobrze ,że nie czekałem z tym do września. Także moi mili myślę ,że będzie coraz lepiej. Gdy będę nie raz himerował, nie zwracajcie na to uwagi.
Pozdrawiam.
Ja lubię:
Womanizer- Britney Spears
http://ks368749.kimsufi.c...zukaj=Womanizer

Candyman- Aquilera
http://ks368749.kimsufi.c...szukaj=Candyman

Edyta Górniak - To nie tak jak myślisz
http://ks368749.kimsufi.c...ak+my%C5%9Blisz

Monika Brodka- Ten
http://ks368749.kimsufi.c...-+monika+brodka

Miał być ślub- Monika Brodka
http://ks368749.kimsufi.c...-+monika+brodka (druga pozycja)

Piosenki z HSM:

Bet On It
http://ks368749.kimsufi.c...zukaj=Bet+on+it

Masz w sobie wiarę- polskie wydanie
http://ks368749.kimsufi.c...obie+wiar%C4%99

Fabulos
http://ks368749.kimsufi.c...?szukaj=Fabulos

I don't dance
http://ks368749.kimsufi.c...I+don%27t+dance (druga pozycja)

What time is it
http://ks368749.kimsufi.c...What+time+is+it

Breaking Free- angielska wersja Masz w sobie wiarę
http://ks368749.kimsufi.c...aj=Breking+Free

Hedwig's Theme- z Harry'ego Pottera
http://ks368749.kimsufi.c...edwig%27s+Theme

A teraz bajkowe:
Szynka (Król Lew)
http://ks368749.kimsufi.c...p?szukaj=szynka (druga pozycja)

Hakuna Matata (Król Lew)
http://ks368749.kimsufi.c...j=Hakuna+matata

Kopcie tunel (Król Lew)
http://ks368749.kimsufi.c...aj=Kopcie+tunel

i inne...

Strona z piosenkami: wkretka.info
Wreszcie i ja się biorę za tę ankietę! Tylko czy moja pamięc tak daleko sięga?

Pierwsza przeczytana książka:
taka zupełnie pierwsza to nie wiem, ale jakos tak w pierwszych klasach podstawówki zaczytywałam się setki razy w "Mama, Kaśka, ja i gangsterzy" - autora nie znam, bo od tego czytania każdego dnia odpadła mi okładka . Swoja droga polecam bardzo; fantastyczna rzecz!!!

Pierwsza płyta:
to była płyta analogowa - Danuta Błażejczyk; kupiłam ja z tatą; uwielbiam tę piosenkarke do dzisiaj, chociaz nie jest już tak aktywna jak kiedyś

Pierwsza pasja:
taniec i śpiew w pewnym dziecięco-młodziezowym zespole. Chodzilam tam kilkanaście lat (notabene z pania...Mandaryną ...)

Pierwsza praca:
w KFC w...Japonii

Pierwsza przyjaźń:
Aga L. - od przedszkola, poprzez podstawówkę, liceum, aż do dziś, chociaż teraz kontakty rozluźniły się, bo wyjechała na stałe za ocean...

Pierwsza miłość:
taka "najpierwsza" to Marcin Majdzik z przedszkola - tak go "kochałam, że pozwoliłam mu wsadzic sobie śrubke z jakiegos samochodzika do...nosa! W domu nikt mi w to nie chciał uwierzyć, do czasu, gdy kiedyś przy okazji kataru ta śrubka sama mi wypadła - niezłe, co?

Pierwszy film obejrzany w kinie:
kojarzę "Akademię Pana Kleksa", ale pewnie było coś wcześniej, tylko że nie pamiętam

Pierwszy koncert:
dopiero w czasie studiów, a był to koncert Edyty Górniak, która bardzo sobie cenię do dziś ( a śledzę jej poczynania od pierwszych występów w Metrze)

Pierwszy chłopak/dziewczyna:
Michał A. - 3 i 4 klasa liceum...- to był pierwszy bardzo poważny związek i moja wielka prawdziwa miłość... Chyba jednak bylismy za młodzi, rozpadło się... Próbowalismy kilka razy wracać do siebie, ale nie wychodziło. Utzymujemy jednak kontakt do tej pory, a nawet byliśmy na swoich ślubach

Pierwszy dzień w szkole:
wzięłam sprawy w swoje ręce, tzn. poszłam sama do pani dyrektor, zeby mnie przepisała do klasy Ie, bo tam trafiła moja przyjaciółka z przedszkola - niech ktoś powie, ze nie byłam odważna

Pierwszy egzamin:
tzw. życiowy - samodzielny wyjazd do Anglii do szkoły językowej w wieku 14 lat

Pierwszy idol:
pierwszy wielki idol to Edyta G. - byłam naprawdę "przesiąknięta" wszystkim co robiła...

Pierwszy zawód o którym marzyłaś/łe
chciałam zostać archeologiem

Pierwszy samochód:
jeżdże nim cały czas - matiz

Pierwszy zwierzak:
chomik! uwielbiam te zwierzaki!!!

Pierwsze używki:
Aviomarin w ilości bodajże 10 sztuk! - baaaardzo dziwne wrażenia sa po nim - taka zabawa na koloniach...

Pierwsze zarobione pieniądze:
pewnie za jakąś extra robotę domową, ale nie pamiętam dokładnie

Jak ktoś przeczytał, to dzięki za uwagę
1 1339 1 7 65 Niepokonani Perfect
2 1243 1 5 85 Makatka na pamięć Stare Dobre Małżeństwo
3 1215 1 9 63 Już bez Ciebie Bajm
4 1089 1 5 50 Takie tango Budka Suflera
5 1057 1 6 59 Don't cry Guns N'Roses
6 921 1 4 45 A wszystko to (bo Ciebie kocham) Ich Troje
7 901 1 8 44 Siłacz Marcin Rozynek
8 887 1 3 45 Niech mówią, że to nie jest miłość Tu Es Petrus
9 884 1 2 44 Wytrąciłaś Elektryczne Gitary
10 880 1 7 40 Wiara IRA
11 840 2 0 40 Californication Red Hot Chili Peppers
12 822 1 6 37 Zielony dom Stare Dobre Małżeństwo
13 813 1 8 36 Intymnie Ryszard Rynkowski
14 748 1 4 39 Busy being fabulous The Eagles
15 746 1 1 36 Akt miłosny albo życie Stare Dobre Małżeństwo
16 738 1 5 35 List Hey
17 735 1 5 46 An angel The Kelly Family
18 708 1 6 34 Pod wieczór Stare Dobre Małżeństwo
19 702 1 1 44 November rain Guns N'Roses
20 697 1 5 31 Złotym szlakiem Zgórmysyny
21 680 1 3 31 I can't help myself The Kelly Family
22 670 1 6 32 Charlie Charlie Ania
23 670 2 0 29 Jazda T.Love
24 668 1 6 29 Bal wszystkich świętych Budka Suflera
25 667 1 1 36 Mama said Metallica
26 663 1 4 Whiskey in the jar Metallica
27 653 1 3 47 Już ci nie wybaczę Kombi
28 648 1 1 40 Nowa Wieża Babel Budka Suflera
29 637 1 5 41 Trudno nie wierzyć w nic Raz Dwa Trzy
30 632 1 4 35 Orła cień Varius Manx
31 627 1 3 30 Bieszczadzkie anioły Stare Dobre Małżeństwo
32 625 3 0 35 Bierz mnie IRA
33 624 1 5 25 Gloria Stare Dobre Małżeństwo
34 602 1 2 33 U studni Stare Dobre Małżeństwo
35 600 5 0 41 In memoriam Steve Hackett
36 595 1 8 29 Prowadź mnie Kasia Kowalska
37 592 1 1 28 Bieszczady 2003 Stare Dobre Małżeństwo
38 589 1 5 23 Un-break my heart Toni Braxton
39 588 1 4 38 Ja sowa Hey
40 588 2 0 26 Jeśli tylko chcesz Jan Borysewicz & Paweł Kukiz
41 586 1 3 31 Makumba Big Cyc
42 584 1 1 27 Otherside Red Hot Chili Peppers
43 582 1 4 27 Każdy wschód słońca New Life M.
44 566 5 0 30 Małgocha Piotr Bukartyk & Sekcja
45 562 1 3 25 Rocznik'72 Patrycja Kosiarkiewicz
46 561 1 4 30 Jak rzecz Kasia Kowalska
47 560 1 3 28 Bo tutaj jest jak jest Jan Borysewicz & Paweł Kukiz
48 554 1 3 28 28 (One love) Pidżama Porno
49 546 1 2 31 Kiedy u... kochanie Janusz Radek
50 535 1 4 23 Nobody Kasia Kowalska
51 532 1 6 31 Czekasz na tę jedną chwilę Seweryn Krajewski
52 527 1 5 26 Siebie dam po ślubie Brathanki
53 526 1 4 30 Na drugi brzeg Arka Noego
54 523 1 5 24 Być tak blisko Kasia Kowalska
55 516 1 1 22 Co ty tutaj robisz? Elektryczne Gitary
56 516 2 0 33 Smooth Carlos Santana & Rob Thomas
57 512 1 2 26 Nothing else matters Metallica & SFO
58 512 1 2 25 Moherowe berety Big Cyc
59 512 1 2 22 Niewiele ci mogę dać Perfect
60 511 1 3 25 Chciałbym umrzeć z miłości Myslovitz
61 511 1 2 32 Gdy zgasną światła Patrycja Markowska
62 506 2 0 28 Znowu pada deszcz Lady Pank
63 505 3 0 27 Nic nie pachnie jak ty Plateau & Renata Przemyk
64 502 2 0 24 Bejdak Stare Dobre Małżeństwo
65 499 1 6 24 Tymbark Stare Dobre Małżeństwo
66 493 1 3 20 Miałeś być Monika Brodka
67 492 1 1 24 Czerwone korale Brathanki
68 489 1 4 28 Pocałuj noc (Do ciebie) Varius Manx
69 489 1 3 26 May it be Enya
70 487 1 1 24 Zbieg okoliczności łagodzących Stare Dobre Małżeństwo
71 479 1 5 21 V bieg Budka Suflera
72 479 1 3 23 Encore jeszcze raz Strachy Na Lachy
73 479 1 3 22 2 bajki Virgin
74 479 1 2 24 Don't speak No Doubt
75 476 1 6 19 Powiedz Ich Troje
76 475 1 6 20 My heart will go on Celine Dion
77 475 1 5 21 Voda co ma drzi nad vodou Elan
78 473 2 0 25 Long road out of Eden The Eagles
79 472 2 0 23 Leluchów Stare Dobre Małżeństwo
80 471 1 2 24 Mam dość Kava 4.2
81 470 1 4 24 Star Reamonn
82 466 1 2 25 A to co mam Kasia Kowalska
83 465 1 4 26 Piosenka starych kochanków Raz Dwa Trzy
84 464 1 2 24 Zapalasz mnie Kava 4.2
85 464 1 2 21 Jak okiem sięgnąć Zgórmysyny
86 462 1 2 22 Baśka Wilki
87 462 1 1 23 Modlitwa o złoty deszcz Bajm
88 461 1 3 20 Jedwab Róże Europy & Edyta Bartosiewicz
89 460 2 0 24 Dumka na 2 serca Edyta Górniak & Mietek Szcześniak
90 458 1 3 20 Płomień z nieba Bajm
91 456 1 2 22 Tak mi ciebie brak Kasia Kowalska
92 456 2 0 27 Agnieszka Łzy
93 453 1 4 21 My Myslovitz
94 453 1 1 20 Magdalena Paweł Rosak
95 452 1 4 21 Skłamałam Edyta Bartosiewicz
96 452 1 4 20 Nogi Czarno-Czarni
96 452 1 4 20 Lola Lola Bajm
98 452 1 3 32 Pod kątem rozwartym Stare Dobre Małżeństwo
99 452 1 2 21 Taka Warszawa Beata
100 449 1 6 16 Z rozkazu serca ognia powietrza i wody The Gruz Brothers Band
“Złote Berło” dla Marii Fołtyn
„Za wybitne osiągnięcia artystyczne – wokalne, reżyserskie i pedagogiczne oraz za wytrwałą promocję muzyki polskiej w świecie”. Tak uzasadniło jury pod przewodnictwem Beaty Tyszkiewicz przyznanie Marii Fołtyn Złotego Berła, Nagrody Fundacji Kultury Polskiej. Uroczystość wręczenia Nagrody odbyła się 26 września w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

Skład kapituły wymaga pewnego omówienia. Jej wiceprzewodniczącym jest Bogusław Kott, prezes zarządu Banku Millenium SA, fundatora Nagrody, a także całej uroczystości, co Maria Fołtyn określiła z podziwem: „To musiało coś kosztować”. Miała rację. Sama nagroda wynosi 100 tysięcy złotych oraz dodatkowo 10 tysięcy zł dla „osoby lub instytucji wskazanej przez Laureata”. Pani Maria wybrała w tym celu Rafała Bartmińskiego, który zdobył II nagrodę w kategorii głosów męskich w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w roku bieżącym. Był to już szósty taki konkurs zorganizowany przez Marię Fołtyn. Obok Bogusława Kotta w jury zasiadał Rafał Skąpski, od dłuższego czasu prezes zarządu Fundacji Kultury Polskiej. Był on spiritus movens uroczystości, a pani Maria powiedziała: „Kochałam pana, gdy był pan członkiem zarządu Polskiego Radia, kochałam pana, gdy był pan wiceministrem kultury, teraz kocham pana, jako dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego, ale najbardziej kocham pana na dzisiejszej uroczystości”.

A program tejże pt. „Śpiewnik Domowy Pana Stanisława Moniuszki” był wręcz imponujący. Usłyszeliśmy „Starego Kaprala” (śpiewał Ryszard Morka) „Krakowiaczka” (Tomasz Kuk), „Gwiazdeczkę” (Edyta Górniak), „Prząśniczkę” (Irena Santor), „Czy powróci?” (Kayah), „Pieśń wieczorną” (Maryla Rodowicz), „Kozaka” (Mieczysław Szcześniak) i wreszcie „Znaszli ten kraj ?” (Rafał Bartmiński w finale z chórem „Alla Polacca”).

Triumf (kolejny) odniosła Irena Santor. Dostała chyba najbardziej rzęsiste oklaski, kiedy na estradę weszła, a po wykonaniu „Prząśniczki” jeszcze „rzęsistsze” (niby mój komputer ostrzega, że takiego słowa nie ma, ale cóż, komputer tych oklasków nie słyszał). A było to tak. „Prząśniczka” kończy się słowami „Wstydź się, dziewczę, wstydź”, powtórzonymi trzy razy. Ale pani Irena po króciusieńkiej przerwie dodała jeszcze z jakimś nieprawdopodobnym wdziękiem słówko „Wstydź”. No i z tego wyszły właśnie te „najrzęsistsze”.

Jeżeli mowa o wdzięku, to nie można nie podkreślić tegoż w sposobie prowadzenia wieczoru przez Grażynę Torbicką. Już rozpoczynając swą konferansjerkę,powiedziała: „Oddajemy hołd niezwykłej parze małżeńskiej— Marii Fołtyn i Stanisławowi Moniuszce – którzy trwają w harmonii od kilkudziesięciu lat i jeszcze mają plany na przyszłość”. Na to Janusz Pietkiewicz, dyrektor generalny Teatru Wielkiego: „Dziesięć lat temu, tu przy pomniku Moniuszki, odbył się ślub Marii z Kompozytorem. A ja byłem tego świadkiem”.

Grażyna Torbicka opowiedziała o pewnej „herezji”, którą popełniła pani Maria, reżyserując „Halkę” w Meksyku w 1974 roku. Maria wyczuła, że w kraju „macho” Meksykanie nie przyjmą tego, iż Jontek potraktuje tak łagodnie „tego drania, Janusza”. Cóż więc Maria czyni? Tak zmienia operę, że Jontek Janusza ciupagą... zabija. A co było wcześniej w Hawanie? Dyrektor „Teatro Nacional” uparł się, że w roli „Halki” nie wystąpi czarnoskóra śpiewaczka. Nieszczęsny! Nie wiedział, że Maria dotrze do samego... Fidela Castro i decyzję dyrektora zmieni.Pani Grażyna reagowała na każdy niuans w przebiegu wieczoru. Mieczysław Szcześniak po swoim „Kozaku” pogratulował pani Marii Złotego Berła, ale stwierdził, że należy się jej „do Złotego Berła jeszcze korona”. Na to pani Grazyna: „Piękne życzenie, ale pani Maria – koronę już od dawna ma”. Właśnie!!!


Źródło

Nie zapomninajmy, że to już dzisiaj

TVP2 godzina 23.40

Pod linkiem, fragmenty pieśni do odsłuchania (nie w wykonaniu gwiazd estrady ):
http://www.soho.pl/index2...bumy&a=49&d=421

Mam nadzieję, że Edyta wniesie do tej pieśni życia, siebie i nie będzie to stricte operowe śpiewanie - bo spisze występ na straty.

Nie będę miał o tej godzinie dostępu do kompa. Obejrzę tylko, więc liczę na dobre dusze, że nagrają.
Onet.pl: Gazeta Polska Don Null (Piotr Lisiewicz, współpraca: Teresa Wójcik/09.10.2007 10:28)

No bo, jakie właściwie poglądy ma Don Null?

Donald Tusk ponosi niepowodzenia w kolejnej kampanii wyborczej. To, co specom od marketingu wydawało się zaletą doskonale pozbawionego właściwości produktu, stało się jego największą wadą. Polityk bez poglądów, ugniatany dla celów marketingowych jak plastelina, wysyła od lat wzajemnie sprzeczne komunikaty co do tego, kim jest i czego chce. Coraz więcej obserwatorów zauważa, że to tylko Don Null, Pan Nikt, za którym nie stoi nic poza interesami grupy, której obyczaje coraz mniej pasują do rządzenia rozwijającym się europejskim krajem.

Wczoraj – polityk występujący u boku Jana Rokity ścigającego się w komisji Rywina ze Zbigniewem Ziobro w tropieniu postkomunistycznych układów. Dziś – lider partii zbliżającej się coraz bardziej do koalicji z postkomunistami.

Wczoraj – zwolennik prywatyzacji według modelu kojarzonego z nazwiskiem Janusza Lewandowskiego, który skutkował tym, że wielu Polaków zaczęło nazywać liberałów „aferałami”. Dziś – polityk zarzucający Kaczyńskim, że to oni uwłaszczyli się w tamtych czasach na majątku państwowym.

Wczoraj – jeden z głównych rzeczników przyjętej w 1992 r. przez Kongres Liberalno-Demokratyczny ideologicznej linii sprzeciwiającej się konserwatyzmowi Kościoła, np. karaniu za aborcję czy ocenom z religii na świadectwie. Dziś – organizator rekolekcji w Łagiewnikach, zawierający słynny przedwyborczy ślub kościelny.

Plastelina

W jakich sprawach zmienił jeszcze, albo zmieni, w najbliższym czasie zdanie Don Null? Są już pierwsze jaskółki. W przypadku koalicji z LiD zapewne zacznie chyłkiem wycofywać się z poparcia lustracji. A potem z jedynego, z czym można by go w miarę trwale kojarzyć – liberalizmu gospodarczego. Zresztą Don Null już teraz się z lekka z niego wycofuje, skoro okazał się on nie pomagać w zdobyciu władzy. Na razie to zmiana akcentów. A jutro?

Don Null, jeśli brać jego wypowiedzi na serio, to polityk niewiarygodny dla myślących wyborców niezależnie od ich poglądów – katolików i antyklerykałów, antykomunistów i zwolenników grubej kreski, zwolenników Polski solidarnej i liberalnej, ścigania afer i tezy, że pierwszy milion trzeba ukraść.

Czy inni politycy nie zmieniają zdania? Ależ oczywiście, że zmieniają. Ale tym pierwszoligowym zazwyczaj o coś jednak chodzi. Nie sposób wyobrazić sobie Jarosława Kaczyńskiego wspierającego postkomunistyczne układy, uzależnienie naszego kraju od rosyjskiej ropy czy gazu, przeciwnego sojuszowi ze Stanami Zjednoczonymi. Niektórzy uważają, że Don Null podobny jest do Aleksandra Kwaśniewskiego, także tworu medialnego, polityka z plasteliny. Ale mimo wszystko nawet Kwaśniewski to ktoś bardziej uchwytny, konkretny, owszem – lawirujący nieznośnie pomiędzy PRL a europejskimi salonami, ale jednak obliczalny w swych wypowiedziach. Poza tym antykomunistyczną prawicą ogłosić się z powodu życiorysu nie może.

Don Null z racji na brak właściwości odpycha od siebie wszystkich tych, którzy je posiadają. Głoszą jakiekolwiek, choćby szczątkowe, poglądy. Przyciąga zaś takich, którzy gotowi są, odpowiednio do zmieniającej się sytuacji, zawsze tym samym agresywnym tonem bronić dowolnej tezy. Dlatego u jego boku nie ma już Jana Rokity, a są Stefan Niesiołowski i Bronisław Komorowski.

Elegancja

No dobrze, ale skoro Don Null to Don Null, to dlaczego mimo to całkiem sporo, relatywnie, osiągnął?

Don Null był zawsze człowiekiem eleganckim. 1992 r. – w sali balowej hotelu Marriott ogłaszane są wyniki konkursu „Elegancja 92”. Z relacji „GW” dowiadujemy się, że do najelegantszych Polaków należą Donald Tusk, Leonard Praśniewski i Waldemar Dąbrowski. Elegancja bije z młodego polityka także w ankiecie wspomnianej gazety, w której mówi, że słucha różnych gatunków muzyki oprócz rapu i metalu. Fakt, nieeleganckie brzmienia.

Elegant Don Null to produkt łatwiejszy od innych do wypromowania. Ale w jego otoczeniu są produkty mniej eleganckie. Z „GW” z 8 lipca 1992 r. dowiadujemy się, jak ciężkie życie ma inny z obecnych liderów PO przedstawiony jako, cytat dosłowny: „Mirosław Drzewiecki (produkcja i eksport odzieży, poseł, Kongres Liberalno-Demokratyczny)”. Ma on problemy z wrogami elegancji: „Nina Drzewiecka (żona) opowiada, że po jej bmw ludzie najczęściej rysują gwoździami”.

Piętro 18

Kim jest towarzystwo polskiego lidera elegancji? By się tego dowiedzieć, nie musimy opuszczać hotelu Marriott. Przeniesiemy się tylko z sali balowej na 18. piętro (i o dwa lata wstecz).

1990 r. – na 18. piętrze Marriotta mieści się apartament wynajmowany przez Wiktora Kubiaka, służący mu jako biuro firmy Batax. O Wiktorze Kubiaku będzie wkrótce głośno, jako o sponsorze musicalu „Metro”, lansującym skutecznie Edytę Górniak (brzmi elegancko).

Ale póki co apartament Kubiaka to miejsce spotkań liderów Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Czy to oficjalne biuro, czy nieformalnie użyczany przez przyjaciela lokal, mało kto dziś już pamięta. W każdym razie Donald Tusk i Paweł Piskorski czują się tu jak u siebie w domu. Wiktor Kubiak jest w ich otoczeniu kimś szczególnym. Podczas programowej narady twórców KLD w Cetniewie ląduje helikopter z Kubiakiem, który w asyście liderów tej partii pozdrawia głowiących się nad programem liberałów i po odebraniu honorów odlatuje.

Kto to taki Wiktor Kubiak? Wróćmy na łamy naszego przewodnika po eleganckim świecie, czyli „Gazety Wyborczej”. W 1992 r., gdy o musicalu „Metro” robi się głośno, dowiadujemy się z niej, że to „tajemniczy przedsiębiorca” unikający kontaktów z mediami.

Tajemniczość potęguje fakt, że Kubiak to obywatel szwedzki. Absolwent ekonomii i prawa wyjechał tam w 1965 r. „W Szwecji zajmowałem się biznesem. Nigdy nie pracowałem dla innych. Pośredniczyłem, organizowałem kolekcje mody, zajmowałem się transportem” – czytamy. Od 1986 r., mając szwedzki paszport, Kubiak robi interesy w PRL. Dalej dowiadujemy się, że Kubiak to przedstawiciel firmy Batax Ltd. z siedzibą na pięknych Bahamach, zajmującej się bankowością oraz właściciel przedsiębiorstwa zagranicznego Batax PZ.

Gdy chodzi o politykę – honorowy członek Kongresu Liberalno-Demokratycznego, z którego nadania został pełnomocnikiem ministra ds. przekształceń własnościowych Janusza Lewandowskiego w sprawie Thomson-Polkolor. Także „New York Times”, pisząc 12 kwietnia 1992 r. o sponsorze „Metra”, zauważa, że Kubiak finansował KLD.

Dziś Kubiak, człowiek po przejściach, m.in. tajemniczym wyjeździe z kraju, znów robi u nas interesy. Tylko z elegancją bywa u niego różnie. Gdy kilka miesięcy temu chcieliśmy z nim porozmawiać, rzucił słuchawką.

Szmugiel i kasyno

Powodem naszego zaproszenia do rozmowy był fakt, że nazwisko Kubiaka pojawiło się w raporcie o WSI. Pisaliśmy o tym w artykule „Prywatyzacja z agenturą w tle”. Z raportu wynika, że firma Batax w latach 80. wspólnie z Grzegorzem Żemkiem, oficerem wywiadu PRL, szmuglowała do Związku Sowieckiego sprzęt komputerowy objęty międzynarodowym zakazem COCOM. Mowa w nim też o „operacji udzielenia kredytu firmie Batax Wiktora Kubiaka w kwocie 32 mln dolarów”. „Żemek, który wówczas działał w imieniu Banku Handlowego w Luksemburgu jako dyrektor komitetu kredytowego, twierdził, że ten kredyt nie został zrealizowany, wydano jedynie promesę kredytową” – czytamy.

Kawałek dalej pojawia się też nasz ulubiony hotel Marriott: „Wywiad zakładał na terenie Polski – poprzez tajnych współpracowników działających w firmach krajowych – wspólne przedsięwzięcia (joint venture), mające przynieść szczególnie wielkie zyski. Do takich należała m.in. inwestycja polegająca na założeniu przez LOT oraz powołaną w Chicago firmę ABI kasyna gier hazardowych w Hotelu Marriot w Warszawie. Pośrednikiem w tej operacji – na konto którego ABI przekazało milion dolarów – była spółka BATAX Wiktora Kubiaka”.

Mister elegancji odchodzi w niepamięć

O Kubiaku już tylko słówko, wszak nie o nim miał być ten tekst: sponsorowane przez niego „Metro” poniosło druzgocącą klęskę na Broadwayu. Ale nowojorską porażkę zrekompensowały mu sukcesy, które święciło w Moskwie, gdzie w 1999 r. otrzymało „Złotą Maskę” – najważniejszą nagrodę kulturalną w Rosji za najlepszy spektakl sezonu.

Czemu przy okazji tekstu, którego głównym bohaterem jest nasz Don Null, piszę tak wiele o Kubiaku? Wszak rzeczy, o których tu mowa, nie są już tajne, nie wymagały nawet długiego dziennikarskiego śledztwa, ot, parę rozmów i przypomnienie kilku zapomnianych publikacji, których jakoś nikt nie chce przypominać.

Sprawa pokazuje jednak, z kim związali się wtedy liderzy dzisiejszej PO. Nieoficjalna ideologia KLD z tamtych czasów, zaakceptowana także przez niektórych ludzi z solidarnościowym życiorysem, głosząca, że biznes opanowany przez służby i nomenklaturę nie jest niczym specjalnie złym i można z nim współdziałać, to grzech pierworodny tej formacji.

To wtedy, na początku lat 90. zdecydowało się, czym PO jest dzisiaj. Postawa Don Nulla i jego przyjaciół z 4 czerwca 1992 r. i lat 2005–2007 jest już tylko konsekwencją tamtego grzechu pierworodnego. Typ interesów, w które wdało się to środowisko, jest już dziś w będącej członkiem UE Polsce archaiczny. Tak jak archaiczni są oligarchowie wywodzący się z firm polonijnych czy central handlu zagranicznego, które – owszem – we wczesnych latach 80. przyczyniły się do rozkładu komunizmu.

W sporze między III i IV Rzeczpospolitą stawia to obecnych liderów PO nieodwołalnie po stronie tej pierwszej. Don Null udawał jeszcze niedawno, że jest po stronie IV RP. Teraz dowodzi, że znajduje się gdzieś po środku. Udając kogoś, kim nie jest, szarpie się tylko bezradnie. A z tą zaciętą miną nikt nie wybrałby go już dziś misterem elegancji.
specjalnie dla was - lista piosenek karałokowych. będzie śpiewane 15 utworów <chyba, że spiewający nie dopiszą>. wybierajcie! enjoy
1. 2+1 - Chodz Pomaluj Moj Swiat (3:24)
2. 2+1 - Czerwone Sloneczko (3:07)
3. 2+1 - Isc W Strone Slonca (4:39)
4. 2+1 - Na Luzie (3:38)
5. 2+1 - Winda Do Nieba (4:31)
6. Alibabki - Kapitanskie Tango (5:07)
7. Alibabki - Kwiat Jednej Nocy (4:03)
8. Andrzej Dabrowski - Do Zakochania Jeden Krok (5:06)
9. Andrzej Rosiewicz - Chlopcy Radarowcy (3:15)
10. Andrzej Rosiewicz - Najwiecej Witaminy (5:21)
11. Andrzej Rybinski - Nie Licze Godzin i Lat (3:06)
12. Andrzej Zaucha - Alibaba (3:18)
13. Anna Jantar - Przetanczyc Cała Noc (3:37)
14. Anna Jantar - Tyle Slonca (4:01)
15. Anna Jurksztowicz - Na Dobre I Na Zle (3:52)
16. Arka Noego - Osiem Blogoslawienstw (3:43)
17. Arka Noego - Swiety Usmiechniety (3:39)
18. Artur Gadowski - Szczesliwego Nowego Jorku (4:01)
19. Aya RL - Skora (4:56)
20. Bajm - Biala Armia (4:43)
21. Bajm - Co Mi Panie Dasz (2:58)
22. Bajm - Dwa Serca, Dwa Smutki (4:31)
23. Bajm - Jozek Nie Daruje Ci Tej Nocy (5:32)
24. Bajm - Lola Lola (3:25)
25. Bajm - Modlitwa O Zloty Deszcz (4:10)
26. Bajm - O Tobie (3:35)
27. Bajm - Piechota Do Lata (3:35)
28. Bajm - Plynie W Nas Goraca Krew (4:01)
29. Bajm - Prorocy Swiata (3:20)
30. Bajm - Rozowa Kula (4:23)
31. Bajm - Szklanka Wody (4:27)
32. Bajm - Ta Sama Chwila (5:09)
33. Bayer Full - Blondyneczka (2:47)
34. Bayer Full - Majteczki W Kropeczki (3:58)
35. Bayer Full - Wszyscy Polacy (5:07)
36. Beata Kozidrak - Siedze i Mysle (4:19)
37. Beata Kozidrak - Taka Warszawa (4:16)
38. Big Cyc - Guma (2:56)
39. Big Cyc - Kazdy Facet To Swinia (4:24)
40. Big Cyc - Kiepscy (4:05)
41. Big Cyc - Krecimy Pornola (3:49)
42. Big Cyc - Kumple Janosika (3:52)
43. Big Cyc - Rudy Sie Zeni (2:59)
44. Big Cyc - Shazza Moja Milosc (4:39)
45. Big Day - W Dzien Goracego Lata (3:29)
46. Blackout - Anna (3:18)
47. Blenders - Ciagnik (4:01)
48. Blenders - Punkt G (4:10)
49. Blue Cafe - Do Nieba (2:41)
50. Blue Cafe - Espaniol (3:15)
51. Boguslaw Mec - Jej Portret (3:53)
52. Bolter - Daj Mi Te Noc (5:09)
53. Borysewicz & Kukiz - Bo Tutaj Jest (4:07)
54. Boys - Jestes Szalona (3:54)
55. Boys - Przytul Mnie (3:29)
56. Boys - Wolnosc (3:46)
57. Brathanki - Czerwone Korale (3:33)
58. Brathanki - Gdzie Ten Ktory Powie Mi (3:45)
59. Brathanki - Heniek (5:22)
60. Brathanki - Modlila Sie Dziewczyna (3:36)
61. Brathanki - Siebie Dam Po Slubie (3:37)
62. Brathanki - W Kinie W Lublinie (3:39)
63. Brathanki - Za Wielkim Morzem Ty (4:37)
64. Breakout - Kiedy Bylem Malym Chlopcem (3:10)
65. Budka Suflera - Bal Wszystkich Swietych (4:23)
66. Budka Suflera - Cisza Jak Ta (5:18)
67. Budka Suflera - Jest Taki Samotny Dom (4:33)
68. Budka Suflera - Jolka, Jolka (7:02)
69. Budka Suflera - Piaty Bieg (5:16)
70. Budka Suflera - Radio Taxi (4:46)
71. Budka Suflera - Sen O Dolinie (2:07)
72. Budka Suflera - Swiat Od Zaraz (5:23)
73. Budka Suflera - Takie Tango (5:02)
74. Budka Suflera - Za Ostatni Grosz (4:50)
75. Chlopcy Z Placu Broni - Kocham Cie (2:35)
76. Chlopcy z Placu Broni - Och Ela... (3:16)
77. Czarno Czarni - Nogi (2:52)
78. Czarno Czarni - Spiaca Jola (3:14)
79. Czarno Czarni - Trabo Twist (2:56)
80. Czerwone Gitary - Anna M (2:48)
81. Czerwone Gitary - Anna Maria (4:47)
82. Czerwone Gitary - Bialy Krzyz (4:35)
83. Czerwone Gitary - Bo Ty Sie Boisz Myszy (1:41)
84. Czerwone Gitary - Ciagle Pada (4:05)
85. Czerwone Gitary - Dozwolone Od Lat 18 (2:09)
86. Czerwone Gitary - Historia Jednej Znajomości (2:34)
87. Czerwone Gitary - Jest W Oczach Twych (2:39)
88. Czerwone Gitary - Kwiaty We Wlosach (5:39)
89. Czerwone Gitary - Ladne Oczy (3:24)
90. Czerwone Gitary - Nie Spoczniemy (3:16)
91. Czerwone Gitary - Nie Zadzieraj Nosa (2:24)
92. Czerwone Gitary - Niebo Z Moich Stron (3:29)
93. Czerwone Gitary - Nikt Na Swiecie Nie Wie (2:07)
94. Czerwone Gitary - Tak Bardzo Sie Staralem (2:16)
95. Czerwone Gitary - W Droge (4:03)
96. Czerwone Gitary - Za Rok Matura (1:59)
97. Czeslaw Niemen - Dziwny Jest Ten Swiat (3:40)
98. Czeslaw Niemen - Pod Papugami (2:38)
99. Czeslaw Niemen - Sen O Warszawie (3:19)
100. Czeslaw Niemen - Wspomnienie (3:59)
101. Daab - Ogrodu Serce (6:02)
102. Danuta Rinn - Gdzie Ci Mezczyzni (4:18)
103. De Mono - Anna Mieszka Tutaj (4:27)
104. De Mono - Kochac Inaczej (5:09)
105. De Mono - Poznaj Siebie (Big Brother Theme) (3:26)
106. De Mono - Spotkanie Po Latach (4:45)
107. De Mono - Statki Na Niebie (3:44)
108. De Mono - Wszystko Na Sprzedaz (5:07)
109. De Mono - Znow Jestes Ze Mna (5:09)
110. De Mono - Zostanmy Sami (5:56)
111. De Mono - Zyj Tylko Chwila (4:33)
112. Dzem - Autsajder (6:39)
113. Dzem - Czerwony Jak Cegla (5:19)
114. Dzem - Harley Moj (4:02)
115. Dzem - List Do M. (6:35)
116. Dzem - Naiwne Pytania (5:36)
117. Dzem - Paw (6:03)
118. Dzem - To Ja Zlodziej (4:33)
119. Dzem - Wehikul Czasu (5:37)
120. Dzem - Whisky (5:04)
121. Dzem - Wokol Sami Lunatycy (3:38)
122. Edyta Bartosiewicz - Jenny (4:41)
123. Edyta Bartosiewicz - Ostatni (4:28)
124. Edyta Bartosiewicz - Sklamalam (4:59)
125. Edyta Gorniak - Jestem Kobieta (4:09)
126. Edyta Gorniak - To Nie Ja Bylam Ewa (2:59)
127. Edyta Gorniak i Mietek Szczesniak - Dumka Na Dwa Serca (3:18)
128. Elektryczne Gitary - Co Powie Ryba.kar
129. Elektryczne Gitary - Co Ty Tutaj Robisz (3:43)
130. Elektryczne Gitary - Czlowiek z Lisciem (2:48)
131. Elektryczne Gitary - Dlugie Wlosy (2:50)
132. Elektryczne Gitary - Dzieci (3:01)
133. Elektryczne Gitary - Jestem Z Miasta (2:51)
134. Elektryczne Gitary - Kiler (3:18)
135. Elektryczne Gitary - Koniec (2:41)
136. Elektryczne Gitary - Nie Pij Piotrek (3:15)
137. Elektryczne Gitary - Przewrocilo Sie (3:29)
138. Elektryczne Gitary - Wiele Razy (1:37)
139. Elektryczne Gitary - Wytracilas (2:51)
140. Eleni - Troszeczke Ziemi (3:11)
141. Elzbieta Adamiak - Jesienna Zaduma (3:05)
142. Emigranci - Na Falochronie (4:19)
143. Ewa Bem - SMSy (4:44)
144. Ewelina Flinta - Goniac Za Cieniem (3:33)
145. Ewelina Flinta - Zaluje (3:40)
146. Fanatic - Czarownica (4:49)
147. Fasolki - Ogorek Wasaty (3:35)
148. Formacja Niezywych Schabuff - Baboki (4:38)
149. Formacja Niezywych Schabuff - Czy Wiesz (2:55)
150. Formacja Niezywych Schabuff - Da Da Da (3:14)
151. Formacja Niezywych Schabuff - Faja (3:04)
152. Formacja Niezywych Schabuff - Klub Wesolego Szampana (3:45)
153. Formacja Niezywych Schabuff - Lato (4:34)
154. Formacja Niezywych Schabuff - Ludzie Pragna Piekna (2:55)
155. Formacja Niezywych Schabuff - Mow Mi Elvis (4:00)
156. Formacja Niezywych Schabuff - Zolty Rower (5:40)
157. G. z Ciechowa - Piejo Kury Piejo (4:51)
158. Gabriel Fleszar - Bilet Do Nieba (4:21)
159. Gabriel Fleszar - Kropla Deszczu (3:37)
160. Golec uOrkiestra - Crazy Is My Life (3:14)
161. Golec uOrkiestra - Ej Janicku Ka Zes Jest (3:38)
162. Golec uOrkiestra - Kochom Ciebie Dziewczyno (5:12)
163. Golec uOrkiestra - Kto Sie Ceni (4:47)
164. Golec uOrkiestra - Lornetka (4:55)
165. Golec uOrkiestra - Pieniadze To Nie Wszystko (2:26)
166. Golec uOrkiestra - Sciernisko (3:31)
167. Golec uOrkiestra - Slodycze (4:04)
168. Golec uOrkiestra - Szarpany (3:39)
169. Golec uOrkiestra - Tattoo (3:31)
170. Golec uOrkiestra - Ufo (2:31)
171. Ha Dwa O - Zatrzymaj Mnie (4:02)
172. Halina Frackowiak - Papierowy Ksiezyc (4:36)
173. Hanka Ordonowna - Milosc Ci Wszystko Wybaczy (2:48)
174. Hanna Banaszak - Jesienny Pan (3:17)
175. Hanna Banaszak - W Moim Magiczym Domu (3:32)
176. Hanna Ordonowna - Na Pierwszy Znak (3:09)
177. Happy End - Jak Sie Masz (5:03)
178. Helena Majdaniec - Rudy Rydz (3:19)
179. Hey - Cisza Ja I Czas (3:45)
180. Hey - Moja I Twoja Nadzieja (4:26)
181. Hey - Teksanski (3:00)
182. Ich Troje - A Wszystko To (3:42)
183. Ich Troje - Lecz To Nie To (3:21)
184. Ich Troje - Mam Juz Dosc (3:31)
185. Ich Troje - Mandy (4:00)
186. Ich Troje - Po Prostu (4:26)
187. Ich Troje - Powiedz (4:02)
188. Ich Troje - Stalo Sie (3:26)
189. Ich Troje - Tango Straconych (3:46)
190. Ich Troje - To Tylko Chwila (4:15)
191. Ich Troje - Wypijmy Za To (3:42)
192. Ich Troje - Zawsze Z Toba Chcialbym Byc (3:56)
193. Idol - Moze Sie Wydawac (4:45)
194. IRA - Bez Ciebie Znikam (3:53)
195. IRA - Mocny (4:15)
196. Irek Dudek - Au Sza La La La (3:11)
197. Irek Dudek - Och Ziuta (6:03)
198. Irena Jarocka - Kawiarenki (3:45)
199. Irena Santor - Juz Nie Ma Dzikich Plaz (6:11)
200. Izabela Trojanowska - Wszystko Czego Dzis Chce (4:17)
201. Janusz Laskowski - Beata (3:44)
202. Jeden Osiem L - Pytam Kiedy (3:20)
203. Jerzy Stuhr - Spiewac Kazdy Moze (2:37)
204. K.A.S.A. - Macho (3:06)
205. Kaja Paschalska - Przyjaciel... (4:07)
206. Karin Stanek - Autostop (2:45)
207. Karin Stanek - Chlopiec Z Gitara (2:58)
208. Kasia Klich - Lepszy Model (4:07)
209. Kasia Kowalska - Antidotum (4:20)
210. Kasia Kowalska - Bezpowrotnie (4:54)
211. Kasia Kowalska - Cos Optymistycznego (3:32)
212. Kasia Kowalska - Jak Rzecz (4:33)
213. Kasia Kowalska - Mniejsze Zlo (5:05)
214. Kasia Kowalska - Nobody (4:52)
215. Kasia Kowalska - Pieprz i Sol (4:09)
216. Kasia Kowalska - Starczy Slow (4:04)
217. Kasia Kowalska - Widze Twoja Twarz (4:10)
218. Katarzyna Sobczyk - Maly Ksiaze (3:50)
219. Katarzyna Sobczyk - Nie Badz Taki Szybki Bill (2:23)
220. Katarzyna Sobczyk - O Mnie Sie Nie Martw (2:25)
221. Kayah - Na językach (5:42)
222. Kayah - Testostereon (3:06)
223. Kayah i Bregovic - Pawy Do Lewego (3:26)
224. Kayah i Bregovic - Spij Kochanie Spij (4:35)
225. Kobranocka - Kocham Cie Jak Irlandie (3:25)
226. Kombi - Black And White (3:49)
227. Kombi - Nasze Rendez-Vous (4:49)
228. Kombi - Slodkiego Milego Zycia (4:58)
229. Krywan - Szalala (5:10)
230. Krzysztof Cugowski - Adam i Ewa (3:24)
231. Krzysztof Cugowski - Demony Wojny (4:01)
232. Krzysztof Klenczon - Dziesiec W Skali Beauforta (2:09)
233. Krzysztof Krawczyk - Bo Jestes Ty (3:12)
234. Krzysztof Krawczyk - Dziewczyny Ktore Mam Na Mysli (3:40)
235. Krzysztof Krawczyk - Moja Droga (3:40)
236. Krzysztof Krawczyk - Nie Zostalo Nam Juz Nic (4:57)
237. Krzysztof Krawczyk - Pamietam Ciebie Z Tamtych Lat (4:40)
238. Krzysztof Krawczyk - Parostatek (3:05)
239. Krzysztof Krawczyk - Pragnienie Milosci (3:07)
240. Krzysztof Krawczyk - Recydywisci (3:42)
241. Krzysztof Krawczyk - Weselne Preludium (4:11)
242. Krzysztof Krawczyk - Zatanczysz Ze Mna (4:23)
243. Krzysztof Krawczyk i Goran Bregovic - Moj Przyjacielu (3:13)
244. Kukiz & Borysewicz - Bo Tutaj Jest Jak Jest (4:07)
245. Kukiz & Borysewicz - Jesli Tylko Chcesz (3:58)
246. Kukiz & Borysewicz - Jest Taki Dzien (4:15)
247. Kult - Baranek (4:31)
248. Kult - Brooklynska Rada Zydow (5:55)
249. Kult - Celina (3:41)
250. Kult - Gdy Nie Ma W Domu dzieci (2:55)
251. Lady Pank - 7-me Niebo Nienawisci (4:36)
252. Lady Pank - Kryzysowa Narzeczona (4:02)
253. Lady Pank - Mala Lady Pank (3:45)
254. Lady Pank - Mala Wojna (4:43)
255. Lady Pank - Marchewkowe Pole (3:50)
256. Lady Pank - Mniej Niz Zero (3:59)
257. Lady Pank - Sloncem Opetani (3:58)
258. Lady Pank - Sztuka Latania (4:13)
259. Lady Pank - Tacy Sami (4:35)
260. Lady Pank - Tancz Glupia Tancz (3:56)
261. Lady Pank - Vademecum Skauta (3:50)
262. Lady Pank - Wciaz Bardziej Obcy (3:36)
263. Lady Pank - Zamki Na Piasku (4:34)
264. Lady Pank - Zawsze Tam Gdzie Ty (4:20)
265. Lady Pank - Znowu Pada Deszcz (4:02)
266. Lady Pank - Zostawcie Titanica (3:55)
267. Leszcze - Ta Dziewczyna (3:42)
268. Liroy - Hello,Czy Ty Czujesz To (4:14)
269. Liroy - Impreza (5:00)
270. Liroy - Moja Autobiografia (5:07)
271. Liroy - To Juz Jest Koniec (3:29)
272. Liroy feat.L.Richie - Hello, Czy Ty Czujesz To (4:14)
273. Lombard - Ostatni Taniec (2:40)
274. Lombard - Przezyj To Sam (5:27)
275. Lombard - Szklana Pogoda (3:30)
276. Lzy - Agnieszka (3:36)
277. Lzy - Narcyz (4:40)
278. Lzy - Niebieska Sukienka (4:58)
279. Lzy - Oczy Szeroko Zamkniete (3:56)
280. Lzy - Opowiem Wam Jej Historie (3:28)
281. Lzy - Przeboj (kaprys a-moll) (3:38)
282. Lzy - Zabij Sie (4:04)
283. Lzy - Zdjecia Z Wakacji (4:07)
284. Maanam - Aniol (4:58)
285. Maanam - Cykady Na Cykladach (2:57)
286. Maanam - Kocham Cie Kochanie (4:41)
287. Maanam - Wyjatkowo Zimny Maj (4:07)
288. Mafia - Imie Deszczu (4:19)
289. Magma - Aicha (4:32)
290. Magma - Kochac i Pragnac (5:29)
291. Majka Jezowska - A Ja Wole Moja Mame (3:09)
292. Majka Jezowska - Wszystkie Dzieci Nasze Sa (4:19)
293. Makowiecki Band - Miedzy Noca A Dniem (3:58)
294. Marcin Rozynek - Nie Pasuje (3:51)
295. Marcin Rozynek - Silacz (3:55)
296. Marek Grechuta - Bedziesz Moja Pania (3:06)
297. Marek Grechuta - Nie Dokazuj (4:13)
298. Marek Grechuta - Niepewnosc (3:40)
299. Marek Grechuta - Wiosna Ach To Ty (3:43)
300. Marek Kondrat - Mydelko Fa (4:19)
301. Marino Marini - Nie Placz Kiedy Odjade (3:22)
302. Martyna Jakubowicz - W Domach Z Betonu (3:29)
303. Maryla Rodowicz - Ale To Juz Bylo (4:41)
304. Maryla Rodowicz - Goralu Czy Ci Nie Zal (4:20)
305. Maryla Rodowicz - Kasa i Sex (2:46)
306. Maryla Rodowicz - Kolorowe Jarmarki (5:54)
307. Maryla Rodowicz - Latwopalni (3:22)
308. Maryla Rodowicz - Malgoska (3:30)
309. Maryla Rodowicz - Niech Zyje Bal (3:43)
310. Maryla Rodowicz - Rozmowa Przez Ocean (3:12)
311. Mezo - Wazne (3:29)
312. Mietek Szczesniak - Co Ty Na To (3:37)
313. Milano - Jasnowlosa (4:42)
314. Myslovitz - Acidland (4:31)
315. Myslovitz - Chcialbym Umrzec Z Milosci (6:56)
316. Myslovitz - Dlugosc Dzwieku Samotnosci (4:01)
317. Myslovitz - My (3:04)
318. Myslovitz - Scenariusz Dla Moich Sasiadow (3:11)
319. Myslovitz - Sprzedawcy Marzen (3:55)
320. Natalia Kukulska - Im Wiecej Ciebie (5:14)
321. Natalia Kukulska - Mala Smutna Krolewna (3:10)
322. Natalia Kukulska - Puszek Okruszek (2:58)
323. Natalia Kukulska - Tyle Słonca (5:53)
324. Natalia Kukulska - Zakochani (3:47)
325. Natalia Kukulska - Zuzia Lalka Nieduza (2:35)
326. Norbi - Pokrecilo Sie W Glowie (3:20)
327. Norbi - Rozkolysz Sie (3:58)
328. O.N.A - Wszystko To Co Ja (5:08)
329. O.N.A. - Kiedy Powiem Sobie Dosc (4:41)
330. O.N.A. - Niekochana (4:19)
331. Obywatel GC - Tak Tak (3:40)
332. Oddzial Zamkniety - Andzia (2:16)
333. Oddzial Zamkniety - Obudz Sie (4:43)
334. Omega - Dziewczyna O Perlowych Wlosach (6:14)
335. OTTO - Jak Ja Kocham Cie (3:31)
336. OTTO - Wakacje (4:46)
337. Papa Dance - Maxi Singiel (3:43)
338. Papa Dance - Naj story (4:21)
339. Patrycja Markowska - Drogi Kolego (3:45)
340. Perfect - Autobiografia (4:37)
341. Perfect - Chcemy Byc Soba (4:15)
342. Perfect - Kolysanka Dla Nieznajomej (3:42)
343. Perfect - Nie Moge Ci Wiele Dac (3:51)
344. Perfect - Nie Placz Ewka (5:44)
345. Piersi - Caluj Mnie (3:59)
346. Piersi - Maryna (4:00)
347. Piersi - Nie Samym Chlebem (4:33)
348. Piersi - O Hela (3:35)
349. Piersi - Zoska (3:35)
350. Piotr Szczepanik - Goniac Kormorany (4:59)
351. Piotr Szczepanik - Kochac (3:34)
352. Piotr Szczepanik - Nigdy Wiecej (3:12)
353. Piotr Szczepanik - Puste Koperty (3:50)
354. Piotr Szczepanik - Zolte Kaledarze (3:04)
355. Pod Buda - Bardzo Smutna Piosenka Retro (2:50)
356. Polomski - Bo Z Dziewczynami (2:50)
357. Pudelsi - Nos Dobre Ciuchy (2:57)
358. Pudelsi - Wolnosc Slowa (3:41)
359. Raz Dwa Trzy - Czy Te Oczy (7:00)
360. Raz Dwa Trzy - Oczy Tej Malej (5:35)
361. Renata Dabkowska - Milosc Ostatnich Dni (2:43)
362. Renata Przemyk - Babe Zeslal Bog (2:52)
363. Reni Jusis - Zakrecona (3:37)
364. Republika - Biala Flaga (4:45)
365. Republika - Telefony (4:20)
366. Rezerwat - Zaopiekuj Sie Mna (5:19)
367. Robert Chojnacki - Budzikom Smierc (4:16)
368. Robert Chojnacki - I Love You Do Bolu (4:47)
369. Robert Chojnacki - Imię Deszczu (4:19)
370. Robert Chojnacki - Niecierpliwi (5:10)
371. Robert Chojnacki - W Swietle Dnia (4:05)
372. Robert Gawlinski - Nie Stalo Sie Nic (3:23)
373. Robert Gawlinski - O Sobie Samym (2:46)
374. Robert Gawlinski - Trzy Noce z Deszczem (3:06)
375. Robert Gawlinski - Wszystko Co Mam (3:55)
376. Roze Europy - Jedwab (6:08)
377. Roze Europy - Teraz (3:04)
378. Ryszard Rynkowski - Dary Losu (4:16)
379. Ryszard Rynkowski - Dziewczyny Lubia Braz (4:43)
380. Ryszard Rynkowski - Jedzie Pociag (3:58)
381. Ryszard Rynkowski - Nie Budzcie Marzen Ze Snu (4:40)
382. Ryszard Rynkowski - Wypijmy za błędy (3:31)
383. Ryszard Rynkowski - Za Mlodzi Za Starzy (4:39)
384. Sami - Lato 2OOO (4:19)
385. SDM - Jak (4:23)
386. Seweryn Krajewski - Czekasz Na Te Jedna Chwile (5:02)
387. Seweryn Krajewski - Jan Serce (3:53)
388. Seweryn Krajewski - Jeden Dzien W Roku (2:37)
389. Seweryn Krajewski - Wielka Milosc (5:16)
390. Shakin' Dudi - Au Szala Lala (3:11)
391. Sixteen - Obudz We Mnie Wenus (3:56)
392. Skaldowie - Dopoki Jestes (4:31)
393. Skaldowie - Ktos Mnie Pokochal (1:10)
394. Skaldowie - Medytacje Wiejskiego Listonosza (2:53)
395. Skaldowie - Wierniejsza Od Marzenia (3:28)
396. Skaldowie - Wiosna (3:47)
397. Skaldowie - Z Kopyta Kulig Rwie (3:24)
398. Skiba - Kazdy Cos Ma (3:06)
399. Smurfy - Czy To Mozliwe (3:56)
400. Smurfy - Kto Pogoni Kota (3:51)
401. Smurfy - Noc Zielona (3:38)
402. Smurfy - On Ma Hart (3:50)
403. Stachursky - Chcesz Czy Nie (4:19)
404. Stachursky - Cholerny Czas (3:49)
405. Stachursky - Czuje i Wiem (4:12)
406. Stachursky - Czuje Sie Jak W Niebie (3:53)
407. Stachursky - Gdy Zapłaczesz (4:25)
408. Stachursky - Jak W Niebie (3:53)
409. Stachursky - Nikogo Nie Ma Pomiedzy Nami (3:53)
410. Stachursky - Przyjaciele (4:11)
411. Stachursky - Razem Z Nami (3:06)
412. Stachursky - Samo Zycie (3:07)
413. Stachursky - Tego Wlasnie Chcesz (4:10)
414. Stachursky - Typ Niepokorny (3:47)
415. Stachursky - Wierze (4:32)
416. Stachursky - Zostanmy Razem (4:25)
417. Stanislaw Soyka - Sa Na Tym Swiecie Rzeczy (2:31)
418. Stanislaw Soyka - Tango Memento Vite (3:04)
419. Stauros - Jaki Tu Spokoj (3:04)
420. Sumptuastic - Kolysanka (4:46)
421. Szwagierkolaska - U Cioci Na Imieninach (2:29)
422. Szymon Wydra - Zycie Jak Poemat (3:17)
423. T.Love - Ajrisz (3:29)
424. T.Love - Chłopaki Nie Placza (3:19)
425. T.Love - Jazda (4:41)
426. T.Love - Nie, Nie, Nie (3:57)
427. T.Love - Warszawa (4:11)
428. T.Love - Wychowanie (2:13)
429. Tadeusz Wozniak - Zegarmistrz Swiatla (5:50)
430. Top One - Bialy Mis (4:54)
431. Top One - Daj Mi Dzien (4:16)
432. Top One - Mila Moja (5:46)
433. Top One - Santa Maria (4:23)
434. Top One - Taka Mala (4:10)
435. Top One - Zloty Krazek (4:05)
436. Tradycyjna - Bal U Weteranow (2:38)
437. Tradycyjna - Cicha Woda (2:51)
438. Tradycyjna - Cztery Razy Po Dwa Razy (4:25)
439. Tradycyjna - Gdybym Mial Gitare (3:20)
440. Tradycyjna - Guantanamera (3:30)
441. Tradycyjna - Marina (2:52)
442. Tradycyjna - My Cyganie (5:39)
443. Tradycyjna - Obozowe Tango (3:09)
444. Tradycyjna - Panno Walerciu (3:43)
445. Tradycyjna - Pij Bracie Pij (5:08)
446. Tradycyjna - Przepijemy Naszej Babci (2:09)
447. Tradycyjna - Rudy Rydz (3:36)
448. Tradycyjna - Serduszko Puka (2:59)
449. Tradycyjna - Szla Dzieweczka Do Laseczka (2:41)
450. Tradycyjna - Ukraina (4:22)
451. Tradycyjna - Wszystkie Rybki (4:38)
452. Tradycyjna - Zakochany Klaun (3:46)
453. Tradycyjna - Zloty Pierscionek (3:19)
454. Trubadurzy - Znamy Sie Tylko... (2:07)
455. Universe - Tacy Bylismy (4:06)
456. Universe - W Taka Cisze (4:38)
457. Urszula - Aniol Wie (4:33)
458. Urszula - Dmuchawce Latawce (6:05)
459. Urszula - Dnie Ye! (3:57)
460. Urszula - Ja Placze (3:26)
461. Urszula - Klub Samotnych Serc (5:01)
462. Urszula - Konik Na Biegunach (2:57)
463. Urszula - Malinowy Krol (4:29)
464. Urszula - Na Sen (4:08)
465. Urszula - Niebo Dla Ciebie (4:19)
466. Urszula - Rysa Na Szkle (4:58)
467. Varius Manx - Maj (3:29)
468. Varius Manx - Orla Cien (3:16)
469. Varius Manx - Pocaluj Noc (3:42)
470. Venus - Za Kazdy Usmiech Twoj (2:41)
471. Virgin - Mam Tylko Ciebie (3:19)
472. Virgin - Znak Pokoju (4:02)
473. VOX - Bananowy Song (4:34)
474. VOX - Rycz Mala Rycz (3:48)
475. VOX - Szczesliwej Drogi Juz Czas (5:07)
476. Waly Jagielonskie - Monika Dziewczyna Ratownika (2:45)
477. Wilki - Baska (3:39)
478. Wilki - Bogowie Zimni (3:54)
479. Wilki - Cien w Dolinie Mgiel (2:57)
480. Wilki - Eli Lama Sabachtani (3:34)
481. Wilki - Moja Baby (3:48)
482. Wilki - N'Avoie (3:03)
483. Wilki - O Sobie Samym (3:01)
484. Wilki - Son Blue Sky (4:28)
485. Wilki - Urke (3:29)
486. Wojciech Gasowski - M Jak Milosc (3:21)
487. Wojciech Gasowski - Prywatki (4:24)
488. Wojciech Gasowski - Zakazane Wakacje (3:47)
489. Wojciech Gasowski - Zielone Wzgorza Nad Solina (3:04)
490. Yugoton i Kazik - Malcziki (3:32)
491. Yugoton i Kukiz - O Nic Nie Pytaj (4:14)
492. Zbigniew Wodecki - Chalupy (3:11)
493. Zbigniew Wodecki - Pszczolka Maja (2:57)
494. Zbigniew Wodecki - Zacznij Od Bacha (4:27)
495. Zero - Bania u Cygana (3:23)
496. Zero - Jedziemy Na Maxa (3:42)
497. Ziyo - Magiczne Slowa (3:51)

typy polecane
Czeslaw Niemen - Dziwny Jest Ten Swiat
Lombard - Szklana Pogoda
Andrzej Rosiewicz - Chłopcy radarowcy
Krzysztof Krawczyk - Parostatek
Wojciech Gąsowski - Gdzie się podziały
Zbigniew Wodecki - Chałupy
Ponieważ wiem jak początkującym ciężko jest zebrać kolekcję naszych rodzimych piosenek, postanowiłem wystawić mój zbiór.
Utwory uporządkowane alfabetycznie.
Większość posiada VIDEO z youtube.
Nie twierdzę, że są wszystkie, bo nie są. W miarę wolnego czasu mogę do paczek dokładać brakujące utwory. (powiedzmy update jako paczka)
Jeżeli ktoś ma i chce się podzielić brakującymi wersjami VIDEO zapraszam do współpracy
Nie jestem autorem utworów (jedynie powstawiałem parę teledysków).

A:

2 plus 1 - Windą do Nieba VIDEO
Akademia Pana Kleksa - Kaczka Dziwaczka VIDEO
Akcent - Moja gwiazda VIDEO
Amadeo - Letni wiatr
Andrzej Piasek Piaseczny - I jeszcze VIDEO
Andrzej Piasek Piaseczny - 15 Dni VIDEO
Andrzej Rosiewicz - chłopcy radarowcy VIDEO
Ania Dąbrowska - nigdy więcej nie tańcz ze mną VIDEO
Ania Dąbrowska - Trudno mi sie przyznac VIDEO
Ania Dąbrowska - Tego chcialam [VIDEO]
Anna Jantar - Moje jedyne marzenie VIDEO
Artur Gadowski - Ona jest ze snu VIDEO

B:

Bajm - Dziesiec przykazan
Bajm - Lola, lola
Bajm - Noc po ciezkim dniu
Bajm - Szklanka Wody VIDEO
Bajm - Ta sama chwila VIDEO
Bajm - Wiosna w Paryżu VIDEO
Bayer Full - Moja mala blondyneczko VIDEO
Bayer Full - Pierwszy raz
Big Cyc - Guma VIDEO
Blue Cafe - Do nieba VIDEO
Bolter - Daj mi tę noc VIDEO
Boys - Biba VIDEO
Boys - Hej Sokoly
Boys - Jestes Szalona VIDEO
Boys - Kochana uwierz mi VIDEO
Boys - Nie Placz
Boys - Przytul mnie
Boys - Twoj jeden usmiech VIDEO
Boys - Wolnosc VIDEO
Brathanki - Czerwone korale VIDEO
Brathanki - Za wielkim morzem VIDEO
Budka Suflera - Cisza VIDEO
Budka Suflera - Za Ostatni Grosz [VIDEO]

C:

Chlopcy z placu broni - Kocham Cie
Czerwone Gitary - Anna Maria
Czerwone Gitary - Dzien Jeden w Roku
Czerwone Gitary - Matura VIDEO
Czerwone Gitary - Tak bardzo sie staralem VIDEO
Czeslaw Niemen - Dziwny jest ten swiat VIDEO
Czeslaw Niemen - Pod-papugami VIDEO
Czterech pancernych i pies VIDEO

D:

De Mono - Wszystko jest na sprzedaz VIDEO
De Mono - Znów jesteś ze mną
Doda - Katharsis VIDEO
Dudek Ireneusz - Och Ziuta
Dżem - Czerwony jak cegła VIDEO
Dżem - List Do M VIDEO
Dżem - Sen o Victorii VIDEO
Dżem - Wehikul czasu VIDEO

E:

Edwart Hulewicz - Za zdrowie Pan
Edyta Gorniak - To nie ja byłam Ewa VIDEO
Edyta Górniak - Nie proszę o więcej VIDEO
Edyta Górniak Dumka na dwa serca VIDEO
Eleni - Milosc jak wino VIDEO
Emigranci - Na falochronie
Ewa Farna - Tam Gdzie Nie Ma Juz Drog VIDEO
Ewa Sonnet - i RNB VIDEO

F:

Fasolki - Ogórek wąsaty
Fasolki - Zuzia lalka nieduża
FEEL - A gdy jest juz ciemno VIDEO
FEEL - Jak Anioła głos VIDEO
FEEL - Pokaz na co cie stac VIDEO
Feel_-_To_dluga_rzeka VIDEO
Filipinki - Batumi VIDEO
Franek Kimono - King Bruce Lee Karate Mistrz
Franek Kimono - Pola Monola

G:

Gabriel Fleszar - Kropla deszczu VIDEO
Golec uOrkiestra - Slodycze VIDEO
Gosia Andrzejewicz - Pozwól Żyć VIDEO
Gosia Andrzejewicz - Slowa VIDEO
Gosia Andrzejewicz- Sila marzen VIDEO
Goya - Smak Slow VIDEO

H:

Halina Frackowiak - Papierowy ksiezyc
Hey - A Ty VIDEO
Hey - Mimo wszystko VIDEO
Hey - Moja i Twoja Nadzieja

I:

Ich Troje - Ci wielcy VIDEO
Ich Troje - Geranium
Ich Troje - Powiedz VIDEO
Ich Troje - Wypijmy Za To VIDEO
Irena Santor - Już nie ma dzikich plaż
Izabela Trojanowska - Wszystko Czego Dzis Chce

J:

Janusz Laskowski - Swiat nie wierzy lzom VIDEO
Jerzy Stuhr - Spiewac kazdy moze
Justyna i Piotr - Tesknota VIDEO
Justyna Steczkowska - Za kare VIDEO

K:

Kaja Paschalska - Tylko Ty VIDEO
Kapitan Nemo - Twoja Lorelei VIDEO
Kasia Cerekwicka - Na kolana video VIDEO
Kasia Cerekwicka - Ostatnia szansa VIDEO
Kasia Cerekwicka - Potrafie kochac VIDEO
Kasia Klich - Toksyczna milosc VIDEO
Kasia Kowalska - Antidotum VIDEO
Kasia Kowalska - Bezpowrotnie VIDEO
Kasia Kowalska - Coś Optymistycznego
Kasia Kowalska - Prowadz mnie VIDEO
Kasia Wilk - Pierwszy raz VIDEO
Kayah - Na jezykach
Kayah - Supermenka VIDEO
Kayah - Testosteron VIDEO
Kobranocka - Kocham Cię Jak Irlandię
Kowalski - Spragniony Karoliny
Krzysztof Kiljanski feat. Kayah - Procz Ciebie nic

L Ł

Lady Pank - Kryzysowa Narzeczona VIDEO
Lady Pank - Mała wojna VIDEO
Lady Pank - Marchewkowe VIDEO
Lady Pank - Mniej niz VIDEO
Lady Pank - Zawsze tam gdzie ty video
Lady Pank - Zostawcie Titanica VIDEO
Lady Pank - Sztuka latania VIDEO
Lerek feat. Nowator - Moja Panienka
Lombard - Szklana pogoda VIDEO
Lombard & Zdzislawa Sosnicka - Aleja Gwiazd
Łukasz Zagrobelny - Życie na czekanie VIDEO
Łzy - Agnieszka VIDEO
Łzy - Oczy szeroko zamkniete VIDEO

M:

Maciej Silski - Gdy Umiera Dzien
Mafia - Imie Deszczu VIDEO
Magma - Aicha
Majka Jeżowska - A ja wolę moją mamę
Makowiecki Band - Miasto Kobiet VIDEO
Makowiecki Band - Spelni sie VIDEO
Maryla Rodowicz - Niech zyje bal
Mezo - Tabb - Kasia Wilk - Sacrum VIDEO
Milano - Jasnowlosa
Monika Brodka - Dziewczyna mojego chłopaka VIDEO
Monika Brodka - Mial byc slub VIDEO
Monika Brodka - Miales byc VIDEO
Monika Brodka - On
Monika Brodka - Znam Cie na pamiec VIDEO
Myslovitz - Długość dźwięku samotności VIDEO
Myslovitz - My VIDEO
Myslovitz - Scenariusz Dla Moich Sasiadow VIDEO

N:

Natalia Kukulska - Im wiecej Ciebie tym mniej VIDEO
Natalia Kukulska - Mala Smutna Krolewna
Natalia Kukulska - Puszek Okruszek VIDEO
Niania - soundtrack

O:

Oddział Zamknięty - Party VIDEO
Oddział Zamknięty - Andzia
ONA - Drzwi VIDEO
ONA - Kiedy powiem sobie dosc VIDEO
ONA - Niekochana VIDEO

P:

Papa Dance - Bedziemy tanczyc VIDEO
Papa Dance - Maxi Singiel VIDEO
Papa Dance - Naj Story VIDEO
Papa Dance - Nasz Disneyland VIDEO
Perfect - Ale w koło jest wesoło
Perfect - Nie płacz Ewka VIDEO
Perfekt - Autobiografia VIDEO
Piersi - Zośka
Piotr Szczepanik - Goniac Kormorany VIDEO
Piotr Szczepanik - Kochać tak łatwo powiedzieć VIDEO

R:

Raz Dwa Trzy - Oczy Tej Małej
Renata Przemyk - Babę zesłał Bóg VIDEO
Republika - Biala flaga VIDEO
Republika - Telefony VIDEO
Robert Chojnacki - Niecierpliwi VIDEO
Róże Europy - Jedwab
Rubik Piotr - Psalm dla ciebie VIDEO
Rudi Schubert - Monika
Rudi Schuberth - Córka Rybaka VIDEO

S:

SDM - Czarny Blues O Czwartej Nad Ranem
Seweryn Krajewski - Baw Mnie
Seweryn Krajewski - Uciekaj moje serce VIDEO
Shazza - Noc rozy VIDEO
Sistars - Na dwa VIDEO
Sixteen - Obudz we mnie wenus
Sixteen - Twoja Lawa VIDEO
Sokół feat Pono - W aucie VIDEO
Stachursky - Gdy Zapłaczesz VIDEO
Stachursky - Z kazdym twym oddechem VIDEO
Stachursky - Zostamy razem VIDEO
Stachursky- Typ Niepokorny VIDEO
Sylwia Wisniewska - 12 Lez VIDEO
Szymon Wydra - Jak ja jej to powiem VIDEO

T:

T.Love - Ajrisz VIDEO
T.Love - Nie nie nie VIDEO
T.Love - Warszawa VIDEO
Tomasz Karolak - Zabiore Cie Wlasnie Tam [VIDEO]
Top One - Bialy Mis VIDEO
Top One - Granica VIDEO
Toples - Cialo do Ciala VIDEO
Toples - Czy Warto Bylo Kochac Tak
Toples - Inny Swiat
Toples - Sasiadka VIDEO

U:

Universe - Mr Lennon VIDEO
Universe - Tacy bylismy VIDEO
Universe - W Perly Zmienic Deszcz
Universe - Wolanie przez cisze VIDEO
Urszula - Konik na biegunach
Urszula - Malinowy Król VIDEO
Urszula - Rysa na szkle VIDEO

V:

Varius Manx - Piosenka Ksiezycowa VIDEO
Varius Manx - Ruchome Piaski VIDEO
Verba - Mlode Wilki cz2
Virgin - Dżaga VIDEO
Virgin - Szansa VIDEO
Virgin - Znak Pokoju VIDEO
VOX - Bananowy Song VIDEO
VOX - Rycz mała rycz

W:

Wilki - Baska VIDEO
Wilki - Bohema VIDEO
Wilki - Moja baby VIDEO
Wilki - Na Zawsze I Na Wiecznosc VIDEO
Wydra Szymon - Teraz wiem
Wydra Szymon - Życie jak poemat

Y Z:

Yugoton - Malcziki VIDEO
Zbigniew Wodecki - Chałupy VIDEO
Zbigniew Wodecki - Zacznij od Bacha

UWAGA: Do wyczerpania limitu transfer bez ograniczeń !!!

>